Kant
Impact Score
68.3/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 5
- Minutter
- 450
- Stærkeste kategori
- Score for kreativ indflydelse 98.1
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Kant
Impact Score
68.3/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Back
Impact Score
58.0/ 100
Premiership · 2026/2027
| Statistik | 01Darío Osorio | 02Enes Alic |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 68.3 | 58.0 |
| Kampe | 5 | Bedste registrerede værdi: 10 |
| Kampe fra start | 5 | Bedste registrerede værdi: 10 |
| Spillede minutter | 450 | Bedste registrerede værdi: 900 |
| Mål | 1 | 1 |
| Assists | 2 | Bedste registrerede værdi: 3 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 7.59 | 7.01 |
| Gule kort | Bedste registrerede værdi: 1 | 2 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.20 | 0.10 |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.60 | 1.20 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.60 | 0.50 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.20 | 0.90 |
| Andel afslutninger på mål | 23.1% | Bedste registrerede værdi: 41.7% |
| Andel succesfulde driblinger | 52.4% | Bedste registrerede værdi: 64.3% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 36.8 | Bedste registrerede værdi: 64.8 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 81.2 | 78.3 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.40 | 0.20 |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 38.00 | 37.00 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 28.40 | Bedste registrerede værdi: 28.60 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 6.40 | Bedste registrerede værdi: 6.80 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.60 | 1.40 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.60 | 1.40 |
| Afleveringspræcision | 74.7% | Bedste registrerede værdi: 77.3% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 63.0% | 33.3% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 74.5 | 48.6 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 88.4 | 69.0 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 67.60 | Bedste registrerede værdi: 67.90 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 20.80 | Bedste registrerede værdi: 18.60 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 47.4 | 44.0 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.80 | 1.60 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.40 | Bedste registrerede værdi: 0.80 |
| Clearinger pr. 90 | 0.80 | Bedste registrerede værdi: 4.10 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 6.80 | 5.70 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | Ikke tilgængelig | 0.10 |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 16.40 | 10.00 |
| Andel succesfulde tacklinger | 50.0% | Ikke tilgængelig |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 53.7% | 48.0% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 70.1 | 59.7 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 66.8 | 48.6 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 98.1 | 62.0 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 88.7 | 51.4 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | 75.0 |
| Score for boldsikkerhed | Bedste registrerede værdi: 32.7 | 21.7 |
| Score for offensiv trussel | Bedste registrerede værdi: 89.1 | 75.0 |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | Kreativ back |
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)