SpillerdataLuftdueller

Spillerdata: luftdueller

Alle ligaer · 2026/2027

Sammenlign antal luftdueller og hvor ofte de bliver vundet.

221 kvalificerede af 689 i denne gruppe / minimum 450 minutter

Spillerdata: luftdueller, sorteret efter Vundne i luften %
#SpillerHoldRolleMin.
1Emmanuel FernandezRangersMidterforsvarer7206.255.1381.3%1.13
2Jason KerrHibernianMidterforsvarer7205.884.2568.3%1.62
3Julius Berthel Askou HarveyOdense BKMidterforsvarer7544.422.9866.7%1.43
4Owen BevanDundeeMidterforsvarer7207.385.1366.0%2.25
5Luis BinksBrøndby IFMidterforsvarer8104.783.2265.8%1.56
6Magnus Jensen—Midterforsvarer6946.353.8962.5%2.46
7Olwethu MakhanyaRangersMidterforsvarer6304.572.7159.4%1.86
8Laurent MendyHeartsDefensiv midtbanespiller5824.642.9459.3%1.70
9Idris OdutayoDundeeBack4544.962.7858.3%2.18
10Bert EsselinkDundee UnitedMidterforsvarer6927.154.1658.2%2.99
11Mikkel FischerLyngby BoldklubMidterforsvarer8543.482.0054.8%1.48
12Friday EtimFC MidtjyllandAngriber6106.053.3952.6%2.66
13Victor PálssonHorsensBack9004.202.4051.3%1.80
14Mohamed Cherif HaidaraSønderjyske FodboldOffensiv midtbanespiller7685.162.4651.2%2.70
15Ísak Snær ThorvaldssonLyngby BoldklubAngriber7716.072.9251.0%3.15
16Ebube DuruSønderjyske FodboldBack7473.371.6950.0%1.69
17Jordi VanlerbergheBrøndby IFMidterforsvarer6383.531.6950.0%1.83
18Liam ScalesCelticMidterforsvarer5364.532.5250.0%2.01
19Kelvin EhibhatiomhanHorsensAngriber6155.852.9348.7%2.93
20Ryan NaderiRangersOffensiv midtbanespiller45612.636.1248.4%6.51
21Tyreece John-JulesKilmarnockOffensiv midtbanespiller4837.453.3546.2%4.10
22Cláudio BragaHeartsOffensiv midtbanespiller6554.532.0643.8%2.47
23Asger SörensenFC KøbenhavnMidterforsvarer5423.321.4942.1%1.83
24Alagie SaineHorsensBack9003.101.1037.9%2.00
25Dorian HanzaViborg FFAngriber8183.961.4337.1%2.53
26Kevin NisbetAberdeenAngriber6324.981.5732.4%3.42
27Josh FowlerSt. JohnstoneAngriber5585.651.1323.3%4.52
28Andreas HansenNordsjællandMålmand9000.500.50——
29Aske AndrésenSilkeborg IFMålmand9000.600.60——
30Daniel HøeghRanders FCMidterforsvarer9004.902.80—2.10
31Diego KochenLyngby BoldklubMålmand9000.300.30——
32Felix BeijmoFC KøbenhavnMidterforsvarer9001.900.70—1.20
33Jeppe Grønning Viborg FFCentral midtbanespiller9001.100.60—0.50
34Kasper KiilerichViborg FFMålmand9000.100.10——
35Matej DelacHorsensMålmand9000.600.50—0.10
36Robin ØstrømSilkeborg IFMidterforsvarer9002.601.30—1.30
37Lukas KirkegaardViborg FFMidterforsvarer8992.801.60—1.20
38Mads LarsenSilkeborg IFDefensiv midtbanespiller8991.300.70—0.60
39Jens Martin GammelbySilkeborg IFDefensiv midtbanespiller8811.230.82—0.41
40Oliver BundgaardViborg FFBack8780.820.51—0.31
41Gustav FrauloLyngby BoldklubKant8701.340.21—1.14
42Mads Frøkjaer-JensenBrøndby IFOffensiv midtbanespiller8560.950.32—0.63
43Philip BillingFC MidtjyllandDefensiv midtbanespiller8552.531.37—1.16
44Alexander PriesborgSilkeborg IFMidterforsvarer8542.321.37—0.95
45Runar NorheimNordsjællandKant8401.930.75—1.18
46Villads WesthSilkeborg IFDefensiv midtbanespiller8401.610.75—0.86
47Marcus McCoyOdense BKBack8292.711.41—1.30
48Laurits PedersenRanders FCDefensiv midtbanespiller8271.961.31—0.65
49Elies MahmoudRanders FCOffensiv midtbanespiller8160.880.33—0.55
50Mike ThemsenRanders FCKant8121.770.89—0.89
51Elías ÓlafssonFC MidtjyllandMålmand8100.330.33——
52Maxime SoulasSønderjyske FodboldMidterforsvarer8106.113.33—2.78
53Patrick PentzBrøndby IFMålmand810————
54Viljar MyhraOdense BKMålmand8100.110.11——
55Bartosz SliszBrøndby IFDefensiv midtbanespiller8091.781.00—0.78
56Oliver VilladsenBrøndby IFBack8071.230.56—0.67
57Oskar BuurLyngby BoldklubBack8031.460.67—0.78
58Noah GanausOdense BKAngriber8003.151.46—1.69
59James GomezOdense BKMidterforsvarer7984.402.03—2.37
60Pedro BravoFC MidtjyllandDefensiv midtbanespiller7942.041.02—1.02
61Mohamed ElyounoussiFC KøbenhavnOffensiv midtbanespiller7911.711.02—0.68
62Mikkel KupijbidaHorsensMidterforsvarer7902.511.59—0.91
63Julius MadsenHorsensOffensiv midtbanespiller7891.600.46—1.14
64Lauge SandgravLyngby BoldklubCentral midtbanespiller7883.311.71—1.60
65Mathias GreveRanders FCDefensiv midtbanespiller7872.061.49—0.57
66Renzo TytensLyngby BoldklubBack7871.490.91—0.57
67Rasmus Nissen Kristensen FC MidtjyllandMidterforsvarer7852.061.15—0.92
68Max Isaac EjdumBrøndby IFDefensiv midtbanespiller7802.421.27—1.15
69Justin JanssenNordsjællandCentral midtbanespiller7791.160.46—0.69
70Juho LähteenmäkiNordsjællandKant7720.930.23—0.70
71Asker BeckViborg FFKant7561.670.95—0.71
72Ole Martin KolskogenHorsensMidterforsvarer7561.790.48—1.31
73Topi KeskinenOdense BKKant7501.440.24—1.20
74Kristian Arnstad AGFDefensiv midtbanespiller7461.570.48—1.09
75Charly NouckViborg FFKant7450.48——0.48
76Sami JalalViborg FFKant7371.830.98—0.85
77Simon ColynLyngby BoldklubAngriber7235.733.61—2.12
78Alex GogicSt. MirrenMidterforsvarer7202.000.88—1.13
79Alex PaulsenMotherwellMålmand7201.000.88—0.13
80Beau ReusHeartsMålmand720————
81Ethan HamiltonDundeeCentral midtbanespiller7202.631.62—1.00
82Ivor PandurRangersMålmand7200.250.25——
83Jack WaltonDundee UnitedMålmand7200.380.38——
84Jacob ChapmanSt. MirrenMålmand7200.380.25—0.13
85Joe HugillKilmarnockAngriber7204.130.25—3.88
86Marius MüllerAberdeenMålmand7200.250.25——
87Michael ForbesDundee UnitedMidterforsvarer7208.755.88—2.88
88Owen GoodmanDundeeMålmand7200.250.13—0.13
89Raphael SallingerHibernianMålmand7200.130.13——
90Ryan AstleyDundeeMidterforsvarer7205.883.88—2.00
91Ryan StrainFalkirkBack7202.381.62—0.75
92Scott BainFalkirkMålmand720————
93Toby StewardSt. JohnstoneMålmand7200.630.50—0.13
94Zan ZaletelViborg FFMidterforsvarer7201.880.88—1.00
95Rasmus Falk Odense BKDefensiv midtbanespiller7061.02——1.02
96Josh MulliganHibernianDefensiv midtbanespiller7052.171.28—0.89
97Michael Schjönning-LarsenKilmarnockBack7041.921.28—0.64
98RobertFC KøbenhavnKant7041.150.51—0.64
99Chris CaddenAberdeenBack7031.920.90—1.02
100George StangerKilmarnockMidterforsvarer7013.721.93—1.80

Tallene kommer fra færdigspillede kampe registreret af dataleverandøren. En statistik, leverandøren aldrig har registreret, vises som ikke tilgængelig, aldrig som nul. Procenter vises først, når spilleren når minimumsgrundlaget for kolonnen: Vundne i luften % kræver 20 luftdueller.

Kolonner markeret med en pil nedad er dem, hvor et lavere tal er det bedste resultat.