SpillerdataDistribution
Spillerdata: distribution
Alle ligaer · 2026/2027
Sammenlign det længere spil: lange bolde, dybdebolde, præcision i indlæg og hvor ofte afleveringerne finder en holdkammerat.
221 kvalificerede af 689 i denne gruppe / minimum 450 minutter
| # | Spiller | Hold | Rolle | Min. | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Jacob Chapman | St. Mirren | Målmand | 720 | 21.50 | 10.38 | 48.3% | — |
| 2 | Diant Ramaj | FC København | Målmand | 540 | 19.50 | 10.17 | 52.1% | — |
| 3 | Scott Bain | Falkirk | Målmand | 720 | 23.75 | 9.00 | 37.9% | — |
| 4 | Elías Ólafsson | FC Midtjylland | Målmand | 810 | 18.67 | 7.33 | 39.3% | — |
| 5 | Marius Müller | Aberdeen | Målmand | 720 | 21.38 | 7.25 | 33.9% | — |
| 6 | Raphael Sallinger | Hibernian | Målmand | 720 | 20.63 | 7.00 | 33.9% | — |
| 7 | Paul Izzo | Randers FC | Målmand | 494 | 18.40 | 6.38 | 34.6% | — |
| 8 | Viljar Myhra | Odense BK | Målmand | 810 | 14.67 | 6.33 | 43.2% | — |
| 9 | Diego Kochen | Lyngby Boldklub | Målmand | 900 | 14.20 | 6.10 | 43.0% | — |
| 10 | Ivor Pandur | Rangers | Målmand | 720 | 15.25 | 5.75 | 37.7% | — |
| 11 | Owen Goodman | Dundee | Målmand | 720 | 22.63 | 5.75 | 25.4% | — |
| 12 | Justin Janssen | Nordsjælland | Central midtbanespiller | 779 | 8.78 | 5.66 | 64.5% | 0.46 |
| 13 | Toby Steward | St. Johnstone | Målmand | 720 | 21.00 | 5.38 | 25.6% | — |
| 14 | Dylan Tait | Dundee United | Central midtbanespiller | 610 | 11.95 | 5.31 | 44.4% | 0.44 |
| 15 | Lukas Kirkegaard | Viborg FF | Midterforsvarer | 899 | 9.71 | 5.31 | 54.6% | 0.10 |
| 16 | Beau Reus | Hearts | Målmand | 720 | 14.88 | 5.25 | 35.3% | — |
| 17 | Patrick Pentz | Brøndby IF | Målmand | 810 | 10.22 | 5.22 | 51.1% | — |
| 18 | Magnus Jensen | — | Midterforsvarer | 694 | 8.69 | 5.06 | 58.2% | 0.26 |
| 19 | Daníel Leó Grétarsson | — | Midterforsvarer | 532 | 12.86 | 4.91 | 38.2% | 0.17 |
| 20 | Rasmus Nissen Kristensen | FC Midtjylland | Midterforsvarer | 785 | 8.25 | 4.82 | 58.3% | 0.57 |
| 21 | Kasper Kiilerich | Viborg FF | Målmand | 900 | 10.20 | 4.80 | 47.1% | — |
| 22 | Ákos Markgráf | FC København | Midterforsvarer | 450 | 9.20 | 4.80 | 52.2% | — |
| 23 | Daniel Høegh | Randers FC | Midterforsvarer | 900 | 8.10 | 4.70 | 58.0% | — |
| 24 | Brad Spencer | Falkirk | Defensiv midtbanespiller | 528 | 9.03 | 4.60 | 50.9% | 0.17 |
| 25 | Wessel Dammers | Randers FC | Midterforsvarer | 450 | 9.40 | 4.60 | 48.9% | — |
| 26 | Mads Bech Sørensen | FC Midtjylland | Midterforsvarer | 496 | 10.71 | 4.54 | 42.4% | 0.18 |
| 27 | Asger Sörensen | FC København | Midterforsvarer | 542 | 6.48 | 4.48 | 69.2% | — |
| 28 | Matej Delac | Horsens | Målmand | 900 | 15.30 | 4.40 | 28.8% | — |
| 29 | Emmanuel Fernandez | Rangers | Midterforsvarer | 720 | 9.25 | 4.38 | 47.3% | 0.13 |
| 30 | C. Diabate | St. Johnstone | Midterforsvarer | 593 | 7.59 | 4.25 | 56.0% | — |
| 31 | Olwethu Makhanya | Rangers | Midterforsvarer | 630 | 9.14 | 4.14 | 45.3% | — |
| 32 | Luis Binks | Brøndby IF | Midterforsvarer | 810 | 9.11 | 4.11 | 45.1% | — |
| 33 | Jordi Altena | Hearts | Back | 583 | 5.87 | 4.01 | 68.4% | 1.23 |
| 34 | James Gomez | Odense BK | Midterforsvarer | 798 | 7.44 | 3.95 | 53.0% | — |
| 35 | Stuart Findlay | Hearts | Midterforsvarer | 480 | 8.06 | 3.94 | 48.8% | — |
| 36 | Nicolas Raskin | Rangers | Defensiv midtbanespiller | 505 | 6.59 | 3.92 | 59.5% | 0.36 |
| 37 | Victor Pálsson | Horsens | Back | 900 | 8.40 | 3.90 | 46.4% | 0.70 |
| 38 | Alex Paulsen | Motherwell | Målmand | 720 | 10.13 | 3.88 | 38.3% | — |
| 39 | Ryan George Carr | St. Mirren | Defensiv midtbanespiller | 655 | 6.87 | 3.85 | 56.0% | — |
| 40 | Cathal McCarthy | Kilmarnock | Midterforsvarer | 540 | 8.33 | 3.83 | 46.0% | — |
| 41 | Ryan Astley | Dundee | Midterforsvarer | 720 | 9.13 | 3.75 | 41.1% | 0.13 |
| 42 | Lewis Neilson | Falkirk | Midterforsvarer | 540 | 8.83 | 3.67 | 41.5% | — |
| 43 | Maksymilian Stryjek | Kilmarnock | Målmand | 540 | 17.50 | 3.67 | 20.9% | — |
| 44 | Jack Walton | Dundee United | Målmand | 720 | 12.25 | 3.63 | 29.6% | — |
| 45 | Ryan Strain | Falkirk | Back | 720 | 8.25 | 3.63 | 43.9% | 1.88 |
| 46 | Mads Hedenstad | AGF | Målmand | 630 | 15.43 | 3.57 | 23.2% | — |
| 47 | Marcos López | FC København | Back | 584 | 5.86 | 3.54 | 60.5% | 1.23 |
| 48 | Peter Ankersen | Nordsjælland | Midterforsvarer | 635 | 7.80 | 3.54 | 45.5% | 0.57 |
| 49 | Abdul Moro | Horsens | Defensiv midtbanespiller | 585 | 6.00 | 3.54 | 59.0% | — |
| 50 | Darío Osorio | FC Midtjylland | Kant | 450 | 5.40 | 3.40 | 63.0% | 2.40 |
| 51 | Thomas Delaney | FC København | Defensiv midtbanespiller | 479 | 7.33 | 3.38 | 46.2% | 0.19 |
| 52 | Michael Forbes | Dundee United | Midterforsvarer | 720 | 7.87 | 3.38 | 42.9% | — |
| 53 | Andreas Hansen | Nordsjælland | Målmand | 900 | 10.30 | 3.30 | 32.0% | — |
| 54 | Aske Andrésen | Silkeborg IF | Målmand | 900 | 12.50 | 3.30 | 26.4% | — |
| 55 | Bert Esselink | Dundee United | Midterforsvarer | 692 | 6.24 | 3.25 | 52.1% | — |
| 56 | Julius Berthel Askou Harvey | Odense BK | Midterforsvarer | 754 | 6.92 | 3.22 | 46.6% | 0.12 |
| 57 | William Clem | FC København | Defensiv midtbanespiller | 678 | 6.64 | 3.19 | 48.0% | — |
| 58 | Eric Kahl | AGF | Midterforsvarer | 599 | 6.46 | 3.16 | 48.8% | 0.30 |
| 59 | Jordi Vanlerberghe | Brøndby IF | Midterforsvarer | 638 | 7.05 | 3.10 | 44.0% | — |
| 60 | Liam Scales | Celtic | Midterforsvarer | 536 | 6.88 | 3.02 | 43.9% | 0.34 |
| 61 | Cameron Carter-Vickers | Celtic | Midterforsvarer | 540 | 6.00 | 3.00 | 50.0% | — |
| 62 | Sefer Emini | Sønderjyske Fodbold | Defensiv midtbanespiller | 549 | 7.70 | 2.95 | 38.3% | 0.49 |
| 63 | Jamie McCart | Hearts | Midterforsvarer | 552 | 6.68 | 2.93 | 43.9% | 0.16 |
| 64 | Mika Joel Baur | Celtic | Defensiv midtbanespiller | 460 | 4.11 | 2.93 | 71.4% | 0.98 |
| 65 | Ismahila Ouédraogo | Odense BK | Central midtbanespiller | 614 | 5.42 | 2.93 | 54.0% | — |
| 66 | Felix Beijmo | FC København | Midterforsvarer | 900 | 5.50 | 2.90 | 52.7% | 0.90 |
| 67 | Maxime Soulas | Sønderjyske Fodbold | Midterforsvarer | 810 | 5.78 | 2.89 | 50.0% | 0.11 |
| 68 | Zan Zaletel | Viborg FF | Midterforsvarer | 720 | 4.63 | 2.88 | 62.2% | — |
| 69 | Henry Fieldson | St. Mirren | Midterforsvarer | 630 | 7.86 | 2.86 | 36.4% | 0.29 |
| 70 | Martin Moormann | Motherwell | Midterforsvarer | 695 | 5.44 | 2.85 | 52.4% | — |
| 71 | Alexander Priesborg | Silkeborg IF | Midterforsvarer | 854 | 8.01 | 2.85 | 35.5% | — |
| 72 | Philip Billing | FC Midtjylland | Defensiv midtbanespiller | 855 | 4.42 | 2.84 | 64.3% | 1.05 |
| 73 | Calvin Ramsay | St. Mirren | Back | 475 | 5.68 | 2.84 | 50.0% | 0.76 |
| 74 | Noah Markmann | Nordsjælland | Midterforsvarer | 586 | 4.91 | 2.76 | 56.3% | — |
| 75 | Liam Henderson | Falkirk | Midterforsvarer | 687 | 7.47 | 2.75 | 36.8% | 0.26 |
| 76 | Auston Trusty | Celtic | Midterforsvarer | 560 | 4.98 | 2.73 | 54.8% | — |
| 77 | Dujon Sterling | Rangers | Back | 496 | 5.99 | 2.72 | 45.5% | 0.91 |
| 78 | Marko Divkovic | Brøndby IF | Back | 466 | 5.21 | 2.70 | 51.8% | 1.35 |
| 79 | Alex Lowry | Motherwell | Offensiv midtbanespiller | 534 | 5.39 | 2.70 | 50.0% | 0.67 |
| 80 | Reece McAlear | St. Johnstone | Defensiv midtbanespiller | 674 | 6.68 | 2.67 | 40.0% | 0.27 |
| 81 | Rasmus Falk | Odense BK | Defensiv midtbanespiller | 706 | 3.82 | 2.55 | 66.7% | 0.25 |
| 82 | Owen Bevan | Dundee | Midterforsvarer | 720 | 6.38 | 2.50 | 39.2% | — |
| 83 | Munashe Peter Garan'anga | — | Midterforsvarer | 657 | 4.93 | 2.47 | 50.0% | — |
| 84 | Tom Lowery | Kilmarnock | Defensiv midtbanespiller | 700 | 4.50 | 2.44 | 54.3% | 0.13 |
| 85 | Dan Neil | Rangers | Defensiv midtbanespiller | 483 | 3.35 | 2.42 | — | 0.93 |
| 86 | Alex Gogic | St. Mirren | Midterforsvarer | 720 | 6.00 | 2.38 | 39.6% | — |
| 87 | Adam Mayor | Hibernian | Kant | 464 | 5.04 | 2.33 | 46.2% | 1.94 |
| 88 | Villum Berthelsen | Nordsjælland | Angriber | 468 | 3.85 | 2.31 | 60.0% | 0.19 |
| 89 | Colby Donovan | Celtic | Back | 588 | 4.44 | 2.30 | 51.7% | 0.77 |
| 90 | Viljami Sinisalo | Celtic | Målmand | 630 | 8.00 | 2.29 | 28.6% | — |
| 91 | Mikkel Kupijbida | Horsens | Midterforsvarer | 790 | 6.38 | 2.28 | 35.7% | — |
| 92 | Pedro Bravo | FC Midtjylland | Defensiv midtbanespiller | 794 | 3.17 | 2.27 | 71.4% | 0.23 |
| 93 | Karlo Lusavec | Horsens | Defensiv midtbanespiller | 677 | 3.19 | 2.26 | 70.8% | — |
| 94 | Laurent Mendy | Hearts | Defensiv midtbanespiller | 582 | 4.02 | 2.16 | 53.8% | — |
| 95 | Afeez Aremu | Aberdeen | Defensiv midtbanespiller | 499 | 4.33 | 2.16 | 50.0% | 0.18 |
| 96 | Callum McCowatt | — | Offensiv midtbanespiller | 548 | 4.93 | 2.14 | 43.3% | 0.66 |
| 97 | Finley Barbrook | Falkirk | Defensiv midtbanespiller | 591 | 3.81 | 2.13 | 56.0% | — |
| 98 | Lewis Mayo | Aberdeen | Midterforsvarer | 471 | 5.16 | 2.10 | 40.7% | — |
| 99 | Villads Westh | Silkeborg IF | Defensiv midtbanespiller | 840 | 4.29 | 2.04 | 47.5% | 0.75 |
| 100 | Jason Kerr | Hibernian | Midterforsvarer | 720 | 5.75 | 2.00 | 34.8% | — |
Data om dybdebolde er ikke tilgængelige for den valgte gruppe.
Tallene kommer fra færdigspillede kampe registreret af dataleverandøren. En statistik, leverandøren aldrig har registreret, vises som ikke tilgængelig, aldrig som nul. Procenter vises først, når spilleren når minimumsgrundlaget for kolonnen: Succes med lange bolde kræver 20 lange bolde.