SpillerdataAfleveringer

Spillerdata: afleveringer

Alle ligaer · 2026/2027

Sammenlign antal afleveringer, præcision og afleveringer i sidste tredjedel på tværs af ligaer og sæsoner.

221 kvalificerede af 689 i denne gruppe / minimum 450 minutter

Spillerdata: afleveringer, sorteret efter Præcise afleveringer / 90
#SpillerHoldRolleMin.
1Tobias SalquistNordsjællandMidterforsvarer50386.2481.7794.8%2.861.43
2Noah MarkmannNordsjællandMidterforsvarer58685.2479.5693.3%8.916.91
3Auston TrustyCelticMidterforsvarer56083.8978.1193.1%8.364.34
4Cameron Carter-Vickers CelticMidterforsvarer54084.0075.0089.3%6.173.50
5Liam ScalesCelticMidterforsvarer53681.6073.2189.7%11.429.07
6Zan ZaletelViborg FFMidterforsvarer72076.3871.8894.1%3.883.88
7C. DiabateSt. JohnstoneMidterforsvarer59378.4771.1890.7%10.025.01
8Asger SörensenFC KøbenhavnMidterforsvarer54276.0570.9093.2%4.483.49
9Joe HodgeMotherwellDefensiv midtbanespiller49977.9270.8891.0%12.8110.10
10Martin MoormannMotherwellMidterforsvarer69576.4069.9391.5%5.312.59
11Callum McGregorCelticDefensiv midtbanespiller63075.2969.5792.4%7.869.57
12Rasmus Falk Odense BKDefensiv midtbanespiller70676.1069.4891.3%11.3511.22
13Peter AnkersenNordsjællandMidterforsvarer63577.1069.1789.7%9.926.09
14Lukas FadingerMotherwellDefensiv midtbanespiller68975.6369.1091.4%8.4919.20
15Lukas KirkegaardViborg FFMidterforsvarer89976.2869.0890.5%10.714.40
16Luis BinksBrøndby IFMidterforsvarer81075.0066.3388.4%9.114.00
17Robin ØstrømSilkeborg IFMidterforsvarer90068.2064.5094.6%2.401.40
18Justin JanssenNordsjællandCentral midtbanespiller77973.1363.6687.1%12.7110.98
19Eric KahlAGFMidterforsvarer59973.1763.5686.9%13.075.71
20Julius Berthel Askou HarveyOdense BKMidterforsvarer75470.7863.1489.2%9.313.22
21Jordi VanlerbergheBrøndby IFMidterforsvarer63870.9662.6388.3%11.434.23
22James GomezOdense BKMidterforsvarer79867.7860.6889.5%9.255.30
23Ákos MarkgráfFC KøbenhavnMidterforsvarer45065.8057.6087.5%8.203.60
24Mads LarsenSilkeborg IFDefensiv midtbanespiller89962.8757.0690.8%5.319.91
25Wessel DammersRanders FCMidterforsvarer45064.2056.6088.2%9.003.80
26Felix BeijmoFC KøbenhavnMidterforsvarer90062.2056.3090.5%4.406.30
27Mark BrinkNordsjællandCentral midtbanespiller60365.2256.2786.3%8.3611.94
28Jason KerrHibernianMidterforsvarer72064.7555.8886.3%7.755.50
29Jamie McCartHeartsMidterforsvarer55265.0555.1184.7%7.174.24
30Daniel HøeghRanders FCMidterforsvarer90061.8054.6088.3%9.402.50
31Olwethu MakhanyaRangersMidterforsvarer63064.0054.4385.0%6.294.71
32Bartosz SliszBrøndby IFDefensiv midtbanespiller80961.1953.8488.0%8.908.01
33William MøllerSilkeborg IFMidterforsvarer65760.4153.5688.7%3.153.42
34Ismahila OuédraogoOdense BKCentral midtbanespiller61459.5153.0689.2%9.237.18
35Lauge SandgravLyngby BoldklubCentral midtbanespiller78864.3052.9982.4%10.6210.28
36Abdul MoroHorsensDefensiv midtbanespiller58558.4651.5488.2%6.319.54
37Mads Bech SørensenFC MidtjyllandMidterforsvarer49661.5151.5383.8%10.165.08
38Daníel Leó Grétarsson—Midterforsvarer53264.9651.2678.9%12.694.91
39J. HoltSt. JohnstoneDefensiv midtbanespiller62654.3550.8993.7%8.348.63
40Villads WesthSilkeborg IFDefensiv midtbanespiller84057.8650.4687.2%6.1112.43
41Tom SparrowMotherwellBack62855.3250.0290.4%3.8717.05
42Mikkel FischerLyngby BoldklubMidterforsvarer85459.3349.8584.0%11.802.11
43Ryan George CarrSt. MirrenDefensiv midtbanespiller65558.1249.6085.3%8.119.21
44Karlo LusavecHorsensDefensiv midtbanespiller67753.4449.5992.8%4.126.51
45Mikkel KupijbidaHorsensMidterforsvarer79055.4848.9988.3%4.903.76
46Mika Joel BaurCelticDefensiv midtbanespiller46054.5948.9189.6%7.6315.65
47Stuart FindlayHeartsMidterforsvarer48056.4448.7586.4%6.195.44
48Alex GogicSt. MirrenMidterforsvarer72054.6348.5088.8%5.382.00
49Emmanuel FernandezRangersMidterforsvarer72057.7548.2583.5%7.253.88
50Colby DonovanCelticBack58855.4148.2187.0%7.6511.33
51Ole Martin KolskogenHorsensMidterforsvarer75650.9548.1094.4%2.262.86
52Nicolas RaskinRangersDefensiv midtbanespiller50554.3647.0586.6%10.517.66
53Casper Winther—Central midtbanespiller66754.6546.6985.4%9.7210.25
54Dylan TaitDundee UnitedCentral midtbanespiller61059.3146.3378.1%14.907.67
55Alexander PriesborgSilkeborg IFMidterforsvarer85455.9646.1682.5%6.743.69
56Bert EsselinkDundee UnitedMidterforsvarer69252.6745.9187.2%4.421.69
57Magnus KnudsenAGFDefensiv midtbanespiller66151.3345.4888.6%6.549.12
58Liam HendersonFalkirkMidterforsvarer68753.9745.3384.0%8.783.01
59Tom LoweryKilmarnockDefensiv midtbanespiller70051.3045.0087.7%6.9410.16
60William ClemFC KøbenhavnDefensiv midtbanespiller67852.8344.6084.4%7.5710.49
61Reece McAlearSt. JohnstoneDefensiv midtbanespiller67453.9544.6082.7%7.7410.55
62Thomas DelaneyFC KøbenhavnDefensiv midtbanespiller47952.9944.5384.0%7.1410.71
63Munashe Peter Garan'anga—Midterforsvarer65750.6844.2587.3%6.303.97
64Brad SpencerFalkirkDefensiv midtbanespiller52857.6144.1576.6%11.596.99
65Henry FieldsonSt. MirrenMidterforsvarer63052.5744.1484.0%6.863.29
66Magnus Jensen—Midterforsvarer69450.8443.5785.7%6.482.59
67Kristian Arnstad AGFDefensiv midtbanespiller74652.2443.4383.1%6.519.41
68Marcos LópezFC KøbenhavnBack58450.0943.3086.5%5.099.40
69Michael ForbesDundee UnitedMidterforsvarer72051.7543.1383.3%4.132.00
70Jeppe Grønning Viborg FFCentral midtbanespiller90048.8042.8087.7%7.604.10
71Rasmus Nissen Kristensen FC MidtjyllandMidterforsvarer78550.1042.5484.9%9.175.39
72Marko DivkovicBrøndby IFBack46650.2141.9183.5%7.926.76
73Max Isaac EjdumBrøndby IFDefensiv midtbanespiller78048.5841.4285.3%4.6210.15
74Oliver VilladsenBrøndby IFBack80746.9540.0485.3%7.928.92
75Rami Al HajjSilkeborg IFAngriber65746.7140.0085.6%5.759.32
76Zach MitchellSt. JohnstoneMidterforsvarer52748.3339.7982.3%6.323.59
77Lewis NeilsonFalkirkMidterforsvarer54049.0039.6781.0%5.672.67
78Finley BarbrookFalkirkDefensiv midtbanespiller59145.0839.5987.8%5.4810.96
79Ryan StrainFalkirkBack72049.8839.5079.2%8.0011.13
80Dan NeilRangersDefensiv midtbanespiller48346.4039.3284.7%9.696.15
81Maxime SoulasSønderjyske FodboldMidterforsvarer81045.7839.0085.2%5.224.44
82Cathal McCarthyKilmarnockMidterforsvarer54047.5039.0082.1%6.673.33
83Afeez AremuAberdeenDefensiv midtbanespiller49947.0738.9682.8%7.588.84
84Viljami SinisaloCelticMålmand63044.7138.8686.9%2.00—
85Alex LowryMotherwellOffensiv midtbanespiller53447.5338.7681.6%7.9210.11
86Jordi AltenaHeartsBack58346.7838.5982.5%7.879.26
87Alagie SaineHorsensBack90046.3038.1082.3%5.105.50
88Alex PaulsenMotherwellMålmand72044.5038.0085.4%4.13—
89Benjamin NygrenCelticOffensiv midtbanespiller56443.8837.6685.8%4.3111.17
90Owen BevanDundeeMidterforsvarer72045.7537.3881.7%2.882.63
91Marcus McCoyOdense BKBack82944.0837.2484.5%7.608.25
92Miguel ChaiwaHibernianDefensiv midtbanespiller49644.6437.2083.3%3.088.71
93Callum McCowatt—Offensiv midtbanespiller54846.4835.4776.3%6.419.85
94Adam HerdonssonHorsensDefensiv midtbanespiller50945.9735.3676.9%7.609.55
95Laurits PedersenRanders FCDefensiv midtbanespiller82743.5335.1580.8%6.204.68
96Diant RamajFC KøbenhavnMålmand54044.5035.0078.6%8.17—
97Mathias GreveRanders FCDefensiv midtbanespiller78742.5434.9982.3%5.607.55
98Magnus AndersenOdense BKKant48040.3134.8886.5%3.9413.13
99Lewis MayoAberdeenMidterforsvarer47141.0834.7884.7%5.732.68
100Ryan AstleyDundeeMidterforsvarer72042.8834.6380.8%7.133.00

Tallene kommer fra færdigspillede kampe registreret af dataleverandøren. En statistik, leverandøren aldrig har registreret, vises som ikke tilgængelig, aldrig som nul. Procenter vises først, når spilleren når minimumsgrundlaget for kolonnen: Afleveringspræcision kræver 200 afleveringer.

Antal afleveringer og præcision afhænger meget af rolle og holdets spillestil. En høj afleveringspræcision er ikke i sig selv et tegn på bedre afleveringer.