SpillerdataAfslutninger

Spillerdata: afslutninger

Alle ligaer · 2026/2027

Sammenlign spilleres afslutninger, præcision og effektivitet på tværs af ligaer og sæsoner. Tallene er registrerede skudstatistikker uden expected goals-modeller.

221 kvalificerede af 689 i denne gruppe / minimum 450 minutter

Spillerdata: afslutninger, sorteret efter På mål / 90
#SpillerHoldRolleMin.
1Camilo DuránCelticAngriber5313.902.2056.5%0.6817.4%0.68
2Friday EtimFC MidtjyllandAngriber6103.392.0760.9%0.7421.7%0.44
3Ryan NaderiRangersOffensiv midtbanespiller4563.361.7852.9%0.7923.5%0.79
4Alex LowryMotherwellOffensiv midtbanespiller5343.541.6947.6%0.349.5%—
5Kelvin EhibhatiomhanHorsensAngriber6152.781.6157.9%0.5921.1%0.59
6Oliver RossSilkeborg IFOffensiv midtbanespiller6372.831.5555.0%0.7130.0%0.28
7Benjamin NygrenCelticOffensiv midtbanespiller5643.031.4447.4%0.6421.1%1.12
8Jesse RandallDundee UnitedKant5063.021.4247.1%0.3611.8%0.36
9Olti Hyseni—Kant5204.671.3829.6%0.6914.8%0.17
10Mohamed ElyounoussiFC KøbenhavnOffensiv midtbanespiller7913.071.3744.4%0.6825.9%—
11Ibrahim AdelNordsjællandKant5453.801.3234.8%0.174.3%0.83
12Joe HugillKilmarnockAngriber7202.381.2552.6%0.2510.5%0.25
13Mike ThemsenRanders FCKant8122.551.2247.8%0.3313.0%—
14Mika Joel BaurCelticDefensiv midtbanespiller4601.571.17—0.20—0.20
15Joe WestleyDundeeAngriber5372.681.1743.8%0.3418.8%0.67
16William KirkSilkeborg IFDefensiv midtbanespiller6192.181.1653.3%0.156.7%0.15
17Noah GanausOdense BKAngriber8002.481.1345.5%0.239.1%0.67
18Topi KeskinenOdense BKKant7503.001.0836.0%0.124.0%—
19Prince Amoako JuniorNordsjællandKant5045.541.0719.4%——0.54
20Mohamed Cherif HaidaraSønderjyske FodboldOffensiv midtbanespiller7682.581.0540.9%0.4718.2%0.23
21Yamirou OuorouHorsensKant5991.951.0553.8%0.3015.4%0.15
22RobertFC KøbenhavnKant7043.451.0229.6%0.133.7%0.38
23Calvin MillerHeartsKant5352.361.0142.9%0.0021.4%—
24Kevin NisbetAberdeenAngriber6322.561.0038.9%0.2816.7%0.14
25Dorian HanzaViborg FFAngriber8182.310.9942.9%0.4419.0%0.33
26Daniel BennieDundee UnitedKant4574.140.9823.8%0.204.8%0.39
27Josh McPakeHeartsKant5562.910.9733.3%0.4916.7%0.32
28Josh FowlerSt. JohnstoneAngriber5581.610.9760.0%0.4850.0%0.32
29Cláudio BragaHeartsOffensiv midtbanespiller6554.400.9621.9%0.279.4%0.27
30Ísak Snær ThorvaldssonLyngby BoldklubAngriber7712.920.9332.0%0.3512.0%0.93
31Tawanda Jethro MaswanhiseMotherwellKant4912.750.9233.3%0.186.7%1.10
32Lukas FadingerMotherwellDefensiv midtbanespiller6891.310.9170.0%0.0010.0%0.13
33Fiete ArpOdense BKOffensiv midtbanespiller4993.070.9029.4%0.3611.8%—
34Simon ColynLyngby BoldklubAngriber7233.110.8728.0%0.2512.0%0.62
35Joe BevanDundeeKant5211.900.8645.5%0.179.1%0.17
36Callum McCowatt—Offensiv midtbanespiller5482.630.8231.3%0.4918.8%0.16
37Sebastian JørgensenAGFOffensiv midtbanespiller5492.790.8229.4%——0.16
38Adrian JustinussenHorsensKant5661.910.8041.7%0.1616.7%—
39Frederik EmmeryAGFDefensiv midtbanespiller6883.010.7826.1%0.134.3%0.39
40Kasper JunkerRanders FCAngriber4601.760.78—0.20—0.20
41Mads Emil MadsenFC KøbenhavnDefensiv midtbanespiller4612.540.7830.8%0.3915.4%0.59
42Greg KiltieKilmarnockKant6981.680.7746.2%0.137.7%0.52
43Laurent MendyHeartsDefensiv midtbanespiller5821.390.77—0.31—0.31
44Josh MulliganHibernianDefensiv midtbanespiller7052.940.7726.1%———
45Mads Frøkjaer-JensenBrøndby IFOffensiv midtbanespiller8562.210.7433.3%0.219.5%0.11
46Marcus YounisBrøndby IFKant6342.560.7127.8%0.145.6%0.28
47Enes AlicSt. JohnstoneBack5401.170.67—0.17——
48Elies MahmoudRanders FCOffensiv midtbanespiller8162.100.6631.6%0.3315.8%—
49Djeidi GassamaRangersKant5554.860.6513.3%——0.32
50Magnus Jensen—Midterforsvarer6941.040.65—0.26—0.13
51Runar NorheimNordsjællandKant8401.500.6442.9%0.117.1%0.43
52Mads SøndergaardViborg FFKant5642.710.6423.5%0.4817.6%0.32
53Charly NouckViborg FFKant7453.140.6019.2%0.3611.5%0.48
54Darío OsorioFC MidtjyllandKant4502.600.6023.1%0.207.7%—
55Asker BeckViborg FFKant7562.020.6029.4%0.3617.6%—
56Villum BerthelsenNordsjællandAngriber4682.880.5820.0%0.196.7%0.19
57Tyreece John-JulesKilmarnockOffensiv midtbanespiller4832.050.5627.3%——0.56
58Srdjan KuzmicViborg FFBack4880.740.55———0.37
59Lucas RiisgaardSilkeborg IFOffensiv midtbanespiller6651.490.5436.4%0.2718.2%0.14
60Nicolas RaskinRangersDefensiv midtbanespiller5051.600.53———0.71
61Gustav FrauloLyngby BoldklubKant8702.170.5223.8%0.104.8%—
62Gue-sung ChoFC MidtjyllandAngriber5261.880.5127.3%0.179.1%0.86
63Jens Martin GammelbySilkeborg IFDefensiv midtbanespiller8811.020.5150.0%——0.20
64Liam ScalesCelticMidterforsvarer5361.340.50—0.17—0.17
65Ben KrauhausFalkirkOffensiv midtbanespiller5391.000.50—0.17——
66Alagie SaineHorsensBack9001.000.5050.0%0.2020.0%0.20
67Kristian Arnstad AGFDefensiv midtbanespiller7461.330.4836.4%0.0018.2%0.12
68Ethan RossFalkirkKant5701.580.4730.0%0.1610.0%0.16
69Julius MadsenHorsensOffensiv midtbanespiller7891.600.4628.6%——0.23
70Dylan TaitDundee UnitedCentral midtbanespiller6101.770.4425.0%———
71Munashe Peter Garan'anga—Midterforsvarer6570.960.41———0.41
72Oliver BundgaardViborg FFBack8781.440.4128.6%——0.21
73Casper Winther—Central midtbanespiller6671.480.4027.3%0.139.1%—
74Filip Bundgaard KristensenBrøndby IFKant4502.600.4015.4%———
75Ismeal KabiaSt. MirrenKant4601.760.39————
76Michael Schjönning-LarsenKilmarnockBack7040.510.38—0.13——
77Lewis MayoAberdeenMidterforsvarer4710.570.38—0.19——
78Calvin RamsaySt. MirrenBack4751.520.38———0.19
79Jason KerrHibernianMidterforsvarer7201.380.3827.3%——0.25
80Owen BevanDundeeMidterforsvarer7200.500.38—0.25——
81Sami JalalViborg FFKant7371.470.3725.0%——0.24
82Mads Bech SørensenFC MidtjyllandMidterforsvarer4960.730.36—0.18—0.18
83James PenriceRangersBack5081.060.35————
84Adam HerdonssonHorsensDefensiv midtbanespiller5090.530.35————
85Justin JanssenNordsjællandCentral midtbanespiller7791.040.35—0.12—0.23
86Rasmus Nissen Kristensen FC MidtjyllandMidterforsvarer7850.800.34—0.11—0.11
87Denil CastilloFC MidtjyllandOffensiv midtbanespiller5371.340.34—0.34——
88Luis BinksBrøndby IFMidterforsvarer8101.220.3327.3%0.119.1%—
89Cathal McCarthyKilmarnockMidterforsvarer5400.830.33————
90Villads WesthSilkeborg IFDefensiv midtbanespiller8400.960.32—0.11——
91Jordi AltenaHeartsBack5830.310.31————
92Colby DonovanCelticBack5881.070.31———0.15
93Mark BrinkNordsjællandCentral midtbanespiller6030.750.30—0.15—0.15
94Callum McGregorCelticDefensiv midtbanespiller6301.570.2918.2%———
95Peter AnkersenNordsjællandMidterforsvarer6351.130.28———0.28
96Drey WrightDundeeBack6370.710.28—0.14——
97Emmanuel LongeloMotherwellBack6561.650.2716.7%———
98Rami Al HajjSilkeborg IFAngriber6571.230.27—0.00—0.14
99Alex KrálFC KøbenhavnDefensiv midtbanespiller6580.960.27—0.14——
100William ClemFC KøbenhavnDefensiv midtbanespiller6781.190.27————

Tallene kommer fra færdigspillede kampe registreret af dataleverandøren. En statistik, leverandøren aldrig har registreret, vises som ikke tilgængelig, aldrig som nul. Procenter vises først, når spilleren når minimumsgrundlaget for kolonnen: Skudpræcision kræver 10 skud, Scoringsprocent kræver 10 skud.

Kolonner markeret med en pil nedad er dem, hvor et lavere tal er det bedste resultat.

Antal skud og scoringsprocent beskriver kun den registrerede produktion. De måler ikke kvaliteten af de chancer, spilleren fik.