Offensiv midtbanespiller
Impact Score
34.6/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 11
- Minutter
- 564
- Stærkeste kategori
- Score for boldsikkerhed 73.5
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Offensiv midtbanespiller
Impact Score
34.6/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
38.7/ 100
Premiership · 2026/2027
| Statistik | 01Denil Castillo | 02Miguel Chaiwa |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 34.6 | Bedste registrerede værdi: 38.7 |
| Kampe | 11 | 11 |
| Kampe fra start | 6 | Bedste registrerede værdi: 8 |
| Spillede minutter | 564 | Bedste registrerede værdi: 722 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 2 | 0 |
| Assists | 0 | Bedste registrerede værdi: 1 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 6.84 | 6.60 |
| Gule kort | Bedste registrerede værdi: 0 | 2 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.32 | Ikke tilgængelig |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.28 | 1.00 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.32 | 0.12 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.80 | 0.37 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 25.0% | 12.5% |
| Andel succesfulde driblinger | 50.0% | Bedste registrerede værdi: 75.0% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 20.4 | Bedste registrerede værdi: 21.4 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 57.8 | Bedste registrerede værdi: 64.8 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Ikke tilgængelig | 0.12 |
| Afleveringer pr. 90 | 27.77 | Bedste registrerede værdi: 46.62 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 22.34 | Bedste registrerede værdi: 39.64 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 2.23 | Bedste registrerede værdi: 2.74 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.64 | 0.37 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.64 | 0.25 |
| Afleveringspræcision | 80.5% | Bedste registrerede værdi: 85.0% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 50.0% | 30.4% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 34.3 | 32.8 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 5.9 | Bedste registrerede værdi: 16.3 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 46.12 | Bedste registrerede værdi: 60.46 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 10.05 | 10.72 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 59.8 | 51.7 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.60 | 0.75 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.96 | 0.75 |
| Clearinger pr. 90 | 1.12 | Bedste registrerede værdi: 2.12 |
| Bolderobringer pr. 90 | 3.51 | Bedste registrerede værdi: 5.73 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | Ikke tilgængelig | 0.25 |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 11.49 | 8.60 |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 56.9% | 55.1% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 64.2 | 39.3 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 82.4 | 46.7 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 3.1 | 2.9 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 65.6 | 15.0 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | 47.5 |
| Score for boldsikkerhed | Bedste registrerede værdi: 73.5 | 53.7 |
| Score for offensiv trussel | For få data | For få data |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | Ingen tydelig spillestil |
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)