Back
Impact Score
41.9/ 100
- Kampe
- 13
- Minutter
- 1,002
- Stærkeste kategori
- Score for offensiv trussel 86.1
- Spillestil
- Kreativ back
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Back
Impact Score
41.9/ 100
Superliga · 2026/2027
Back
Impact Score
49.1/ 100
Premiership · 2026/2027
| Statistik | 01Frederik Emmery | 02Emmanuel Longelo |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 41.9 | Bedste registrerede værdi: 49.1 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 13 | 12 |
| Kampe fra start | 12 | 12 |
| Spillede minutter | 1,002 | Bedste registrerede værdi: 1,016 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 2 | 0 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 3 | 1 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 6.95 | Bedste registrerede værdi: 6.97 |
| Gule kort | 2 | 2 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.18 | Ikke tilgængelig |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.87 | 1.33 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.72 | 0.27 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.07 | 1.33 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 25.0% | 20.0% |
| Andel succesfulde driblinger | 43.4% | Bedste registrerede værdi: 65.2% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 73.7 | 47.2 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 75.6 | Bedste registrerede værdi: 76.0 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.27 | 0.09 |
| Afleveringer pr. 90 | 21.65 | Bedste registrerede værdi: 39.07 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 17.25 | Bedste registrerede værdi: 31.18 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 1.98 | Bedste registrerede værdi: 3.37 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 1.71 | Bedste registrerede værdi: 2.13 |
| Skabte chancer pr. 90 | 1.62 | Bedste registrerede værdi: 2.13 |
| Afleveringspræcision | 79.7% | Bedste registrerede værdi: 79.8% |
| Præcision i lange afleveringer | 20.0% | Bedste registrerede værdi: 34.5% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 13.2 | Bedste registrerede værdi: 43.1 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 75.6 | 59.6 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 51.56 | Bedste registrerede værdi: 66.08 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 16.53 | 17.19 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 23.0 | Bedste registrerede værdi: 53.2 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 0.90 | Bedste registrerede værdi: 0.97 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.18 | Bedste registrerede værdi: 0.89 |
| Clearinger pr. 90 | 0.72 | Bedste registrerede værdi: 2.30 |
| Bolderobringer pr. 90 | 2.25 | Bedste registrerede værdi: 5.76 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | 0.09 | Ikke tilgængelig |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 10.69 | 6.82 |
| Vundne dueller | 50.4% | Bedste registrerede værdi: 53.3% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 19.1 | Bedste registrerede værdi: 41.0 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 63.2 | 36.0 |
Luftdueller | ||
| Andel vundne luftdueller | Ikke tilgængelig | 57.9% |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | 81.7 | Bedste registrerede værdi: 82.0 |
| Score for defensiv aktivitet | 7.6 | Bedste registrerede værdi: 34.7 |
| Score for defensiv pålidelighed | 73.5 | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | 4.6 | Bedste registrerede værdi: 58.3 |
| Score for offensiv trussel | Bedste registrerede værdi: 86.1 | 82.1 |
| Spillestil | Kreativ back | Kreativ back |
69 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)