Back
Impact Score
41.9/ 100
- Kampe
- 13
- Minutter
- 1,002
- Stærkeste kategori
- Score for offensiv trussel 86.1
- Spillestil
- Kreativ back
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Back
Impact Score
41.9/ 100
Superliga · 2026/2027
Kant
Impact Score
39.7/ 100
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Frederik Emmery | 02M. Sjølstad |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 41.9 | 39.7 |
| Kampe | 13 | 13 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 12 | 9 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 1,002 | 748 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 2 | 0 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 3 | 1 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 6.95 | 6.63 |
| Gule kort | 2 | Bedste registrerede værdi: 1 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.18 | Ikke tilgængelig |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.87 | 0.72 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.72 | 0.12 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.07 | 1.44 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 25.0% | 16.7% |
| Andel succesfulde driblinger | 43.4% | Bedste registrerede værdi: 60.0% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 73.7 | 2.7 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 75.6 | 51.6 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.27 | 0.12 |
| Afleveringer pr. 90 | 21.65 | Bedste registrerede værdi: 29.24 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 17.25 | Bedste registrerede værdi: 22.74 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 1.98 | Bedste registrerede værdi: 2.41 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.71 | 1.56 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.62 | 1.56 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 79.7% | 77.8% |
| Præcision i lange afleveringer | 20.0% | Bedste registrerede værdi: 37.5% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 13.2 | Bedste registrerede værdi: 55.7 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 75.6 | 41.2 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 51.56 | 49.33 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 16.53 | Bedste registrerede værdi: 14.32 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 23.0 | Bedste registrerede værdi: 57.8 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 0.90 | Bedste registrerede værdi: 1.20 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.18 | Bedste registrerede værdi: 1.20 |
| Clearinger pr. 90 | 0.72 | Bedste registrerede værdi: 1.44 |
| Bolderobringer pr. 90 | 2.25 | Bedste registrerede værdi: 4.21 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | 0.09 | Ikke tilgængelig |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 10.69 | 8.30 |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 50.4% | 49.3% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 19.1 | Bedste registrerede værdi: 69.8 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 63.2 | 43.8 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 81.7 | 28.9 |
| Score for defensiv aktivitet | 7.6 | Bedste registrerede værdi: 75.8 |
| Score for defensiv pålidelighed | 73.5 | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | 4.6 | Bedste registrerede værdi: 78.9 |
| Score for offensiv trussel | Bedste registrerede værdi: 86.1 | 19.6 |
| Spillestil | Kreativ back | Ingen tydelig spillestil |
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)