Angriber
Impact Score
37.6/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 11
- Minutter
- 630
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv aktivitet 75.0
- Spillestil
- Luftstærk angriber
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Angriber
Impact Score
37.6/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Offensiv midtbanespiller
Impact Score
44.8/ 100
Tidligt sæsonestimat
Premiership · 2026/2027
| Statistik | 01Gue-sung Cho | 02Ryan Naderi |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 37.6 | Bedste registrerede værdi: 44.8 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 11 | 10 |
| Kampe fra start | 7 | 7 |
| Spillede minutter | 630 | Bedste registrerede værdi: 700 |
| Mål | 2 | Bedste registrerede værdi: 5 |
| Assists | 1 | Bedste registrerede værdi: 3 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 6.74 | Bedste registrerede værdi: 7.20 |
| Gule kort | 0 | 0 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.29 | Bedste registrerede værdi: 0.64 |
| Afslutninger pr. 90 | 2.14 | Bedste registrerede værdi: 2.96 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.86 | Bedste registrerede værdi: 1.54 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.14 | Bedste registrerede værdi: 0.90 |
| Andel afslutninger på mål | 40.0% | Bedste registrerede værdi: 52.2% |
| Andel succesfulde driblinger | 11.1% | Bedste registrerede værdi: 30.4% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 36.4 | Bedste registrerede værdi: 83.0 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 22.5 | Bedste registrerede værdi: 54.2 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.14 | Bedste registrerede værdi: 0.39 |
| Afleveringer pr. 90 | 17.14 | Bedste registrerede værdi: 19.29 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 11.14 | 10.80 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 2.43 | Bedste registrerede værdi: 2.83 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 0.86 | Bedste registrerede værdi: 1.80 |
| Skabte chancer pr. 90 | 0.86 | Bedste registrerede værdi: 1.80 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 65.0% | 56.0% |
| Præcision i lange afleveringer | Ikke tilgængelig | 50.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 39.7 | 9.7 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 34.0 | Bedste registrerede værdi: 59.5 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 31.14 | Bedste registrerede værdi: 41.40 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 10.29 | 16.84 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 34.6 | 9.7 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 1.00 | Bedste registrerede værdi: 1.93 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.29 | Bedste registrerede værdi: 0.39 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.86 | 0.90 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.29 | 1.29 |
| Dueller pr. 90 | 15.57 | Bedste registrerede værdi: 24.43 |
| Andel succesfulde tacklinger | Ikke tilgængelig | 50.0% |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 45.0% | 40.0% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 64.4 | 31.9 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 55.9 | 34.7 |
Luftdueller | ||
| Andel vundne luftdueller | Bedste registrerede værdi: 47.3% | 40.2% |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | 28.1 | Bedste registrerede værdi: 87.5 |
| Score for kreativ indflydelse | 29.0 | Bedste registrerede værdi: 50.0 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 75.0 | 2.0 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | 22.7 |
| Score for boldsikkerhed | Bedste registrerede værdi: 39.3 | 2.3 |
| Score for offensiv trussel | 9.4 | Bedste registrerede værdi: 67.9 |
| Spillestil | Luftstærk angriber | Ingen tydelig spillestil |
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)