Offensiv midtbanespiller
Impact Score
52.8/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 9
- Minutter
- 531
- Stærkeste kategori
- Score for kreativ indflydelse 71.9
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Offensiv midtbanespiller
Impact Score
52.8/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Offensiv midtbanespiller
Impact Score
68.1/ 100
Premiership · 2025/2026
| Statistik | 01Kjell Wätjen | 02Callum Slattery |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 52.8 | Bedste registrerede værdi: 68.1 |
| Kampe | 9 | Bedste registrerede værdi: 31 |
| Kampe fra start | 7 | Bedste registrerede værdi: 26 |
| Spillede minutter | 531 | Bedste registrerede værdi: 2,325 |
| Mål | 1 | Bedste registrerede værdi: 3 |
| Assists | 1 | Bedste registrerede værdi: 8 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 6.89 | Bedste registrerede værdi: 7.10 |
| Gule kort | Bedste registrerede værdi: 1 | 8 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.17 | 0.12 |
| Afslutninger pr. 90 | 2.54 | Bedste registrerede værdi: 2.79 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.19 | 1.01 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 1.19 | Bedste registrerede værdi: 1.35 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 46.7% | 36.1% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 50.0% | 41.2% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 63.5 | 61.1 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 38.2 | Bedste registrerede værdi: 71.1 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.17 | Bedste registrerede værdi: 0.31 |
| Afleveringer pr. 90 | 31.02 | Bedste registrerede værdi: 47.19 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 24.41 | Bedste registrerede værdi: 38.98 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 5.59 | Bedste registrerede værdi: 5.85 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.86 | 1.78 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.86 | 1.28 |
| Afleveringspræcision | 78.7% | Bedste registrerede værdi: 82.6% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 58.8% | 44.3% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 50.0 | Bedste registrerede værdi: 76.3 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 68.7 | Bedste registrerede værdi: 70.3 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 51.19 | Bedste registrerede værdi: 73.55 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 16.10 | 18.74 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 38.2 | Bedste registrerede værdi: 58.8 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.54 | 1.43 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.34 | Bedste registrerede værdi: 0.50 |
| Clearinger pr. 90 | 0.17 | Bedste registrerede værdi: 1.12 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 4.07 | 3.99 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | Ikke tilgængelig | 0.04 |
| Dueller pr. 90 | 9.49 | Bedste registrerede værdi: 13.94 |
| Andel succesfulde tacklinger | 57.1% | Ikke tilgængelig |
| Vundne dueller | 42.9% | Bedste registrerede værdi: 44.2% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 45.2 | Bedste registrerede værdi: 48.4 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 31.1 | Bedste registrerede værdi: 60.5 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | Bedste registrerede værdi: 13.6 | 12.5 |
| Score for kreativ indflydelse | 71.9 | Bedste registrerede værdi: 80.6 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 59.4 | 18.4 |
| Score for defensiv pålidelighed | 35.7 | Bedste registrerede værdi: 72.2 |
| Score for boldsikkerhed | 14.7 | Bedste registrerede værdi: 44.7 |
| Score for offensiv trussel | Bedste registrerede værdi: 70.0 | 67.7 |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | Ingen tydelig spillestil |
98 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)