Offensiv midtbanespiller
Impact Score
52.8/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 9
- Minutter
- 531
- Stærkeste kategori
- Score for kreativ indflydelse 71.9
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Offensiv midtbanespiller
Impact Score
52.8/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Kant
Impact Score
49.8/ 100
Premiership · 2025/2026
| Statistik | 01Kjell Wätjen | 02E. Williams |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 52.8 | 49.8 |
| Kampe | 9 | Bedste registrerede værdi: 23 |
| Kampe fra start | 7 | Bedste registrerede værdi: 11 |
| Spillede minutter | 531 | Bedste registrerede værdi: 1,071 |
| Mål | 1 | 1 |
| Assists | 1 | Bedste registrerede værdi: 3 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 6.89 | 6.77 |
| Gule kort | 1 | 1 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.17 | 0.08 |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.54 | 1.93 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.19 | 0.59 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.19 | 1.01 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 46.7% | 30.4% |
| Andel succesfulde driblinger | 50.0% | Bedste registrerede værdi: 54.5% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 63.5 | 35.5 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 38.2 | Bedste registrerede værdi: 48.3 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.17 | Bedste registrerede værdi: 0.25 |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 31.02 | 24.79 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 24.41 | 18.82 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 5.59 | 4.20 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.86 | 1.76 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.86 | 1.60 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 78.7% | 75.9% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 58.8% | 31.3% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 50.0 | Bedste registrerede værdi: 51.8 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 68.7 | Bedste registrerede værdi: 75.0 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 51.19 | 46.05 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 16.10 | Bedste registrerede værdi: 15.29 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 38.2 | Bedste registrerede værdi: 42.4 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.54 | 1.34 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.34 | Bedste registrerede værdi: 0.76 |
| Clearinger pr. 90 | 0.17 | Bedste registrerede værdi: 0.76 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 4.07 | 3.95 |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 9.49 | 9.08 |
| Andel succesfulde tacklinger | 57.1% | Ikke tilgængelig |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 42.9% | 39.8% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 45.2 | Bedste registrerede værdi: 54.9 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 31.1 | 22.8 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | Bedste registrerede værdi: 13.6 | 5.6 |
| Score for kreativ indflydelse | 71.9 | Bedste registrerede værdi: 74.4 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 59.4 | 54.4 |
| Score for defensiv pålidelighed | 35.7 | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | 14.7 | Bedste registrerede værdi: 43.0 |
| Score for offensiv trussel | Bedste registrerede værdi: 70.0 | 51.3 |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | Kreativ kant |
99 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)