Spillere sammenlignet i sæsonen

Sammenlign spillere

2 / 4 spillere

FC Midtjylland

Offensiv midtbanespiller

Impact Score

52.8/ 100

Tidligt sæsonestimat

Kampe
9
Minutter
531
Stærkeste kategori
Score for kreativ indflydelse 71.9
Spillestil
Ingen tydelig spillestil

Superliga · 2026/2027

Hearts

Kant

Impact Score

55.9/ 100

Tidligt sæsonestimat

Kampe
11
Minutter
550
Stærkeste kategori
Score for defensiv aktivitet 86.3
Spillestil
Direkte kant

Premiership · 2026/2027

Sæsonsammenligning

Bedste registrerede værdi
Sæsonsammenligning af Kjell Wätjen, Sabah Kerjota
Statistik01Kjell Wätjen02Sabah Kerjota

Overblik

Impact Score52.8Bedste registrerede værdi: 55.9
Kampe9Bedste registrerede værdi: 11
Kampe fra startBedste registrerede værdi: 75
Spillede minutter531Bedste registrerede værdi: 550
Mål11
Assists1Bedste registrerede værdi: 2
Gennemsnitlig kampbedømmelse6.89Bedste registrerede værdi: 6.92
Gule kortBedste registrerede værdi: 13
Røde kortIkke tilgængeligIkke tilgængelig

Angreb

Mål pr. 90Bedste registrerede værdi: 0.170.16
Afslutninger pr. 90Bedste registrerede værdi: 2.542.45
Skud på mål pr. 90Bedste registrerede værdi: 1.190.49
Succesfulde driblinger pr. 901.19Bedste registrerede værdi: 1.80
Andel afslutninger på målBedste registrerede værdi: 46.7%20.0%
Andel succesfulde driblinger50.0%50.0%
Afslutninger sammenlignet med ligaenBedste registrerede værdi: 63.528.5
Driblinger sammenlignet med ligaen38.2Bedste registrerede værdi: 66.9

Afleveringer & chanceskabelse

Assists pr. 900.17Bedste registrerede værdi: 0.33
Afleveringer pr. 9031.02Bedste registrerede værdi: 34.36
Præcise afleveringer pr. 9024.41Bedste registrerede værdi: 26.18
Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90Bedste registrerede værdi: 5.593.76
Nøgleafleveringer pr. 901.86Bedste registrerede værdi: 1.96
Skabte chancer pr. 901.86Bedste registrerede værdi: 1.96
AfleveringspræcisionBedste registrerede værdi: 78.7%76.2%
Præcision i lange afleveringerBedste registrerede værdi: 58.8%57.1%
Afleveringer sammenlignet med ligaen50.0Bedste registrerede værdi: 58.1
Chanceskabelse sammenlignet med ligaen68.7Bedste registrerede værdi: 71.7

Boldsikkerhed

Boldberøringer pr. 9051.19Bedste registrerede værdi: 58.09
Boldtab pr. 90Lavere er bedreBedste registrerede værdi: 16.1017.84
Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen38.2Bedste registrerede værdi: 49.2

Forsvar

Tacklinger pr. 902.54Bedste registrerede værdi: 2.62
Opsnappede bolde pr. 900.34Bedste registrerede værdi: 0.65
Clearinger pr. 900.17Bedste registrerede værdi: 0.33
Bolderobringer pr. 904.07Bedste registrerede værdi: 6.05
Dueller pr. 909.49Bedste registrerede værdi: 14.24
Andel succesfulde tacklinger57.1%Bedste registrerede værdi: 66.7%
Vundne dueller42.9%Bedste registrerede værdi: 47.1%
Forsvar sammenlignet med ligaen45.2Bedste registrerede værdi: 63.0
Dueller sammenlignet med ligaen31.1Bedste registrerede værdi: 52.5

Spillestil / kategoriscorer

Score for afslutninger uden straffespark13.6Bedste registrerede værdi: 22.7
Score for kreativ indflydelseBedste registrerede værdi: 71.962.1
Score for defensiv aktivitet59.4Bedste registrerede værdi: 86.3
Score for defensiv pålidelighedBedste registrerede værdi: 35.74.2
Score for boldsikkerhed14.7Bedste registrerede værdi: 23.2
Score for offensiv trusselBedste registrerede værdi: 70.042.0
SpillestilIngen tydelig spillestilDirekte kant

Lighed i spillestil

99 / 100

Spillestil, ikke spillerens kvalitet.

Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.

Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.

Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.

Metoden bag scorerne (på engelsk)