Defensiv midtbanespiller
Impact Score
52.7/ 100
- Kampe
- 11
- Minutter
- 849
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv aktivitet 87.5
- Spillestil
- Boldvindende midtbanespiller
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
52.7/ 100
Superliga · 2026/2027
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
For få data
Premiership · 2026/2027
| Statistik | 01Laurits Pedersen | 02Craig Sibbald |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 52.7 | For få data |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 11 | 6 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 11 | 1 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 849 | 174 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 1 | 0 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 2 | 0 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 6.83 | 6.58 |
| Gule kort | 4 | Bedste registrerede værdi: 0 |
| Røde kort | 1 | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.11 | Ikke tilgængelig |
| Afslutninger pr. 90 | 0.21 | Bedste registrerede værdi: 1.55 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.11 | Ikke tilgængelig |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.11 | Bedste registrerede værdi: 0.52 |
| Andel afslutninger på mål | 50.0% | Ikke tilgængelig |
| Andel succesfulde driblinger | 100.0% | 100.0% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 31.4 | Ikke relevant |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 36.2 | Ikke relevant |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.21 | Ikke tilgængelig |
| Afleveringer pr. 90 | 42.83 | Bedste registrerede værdi: 51.72 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 34.45 | Bedste registrerede værdi: 40.34 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 6.15 | Bedste registrerede værdi: 9.31 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 1.27 | Bedste registrerede værdi: 2.07 |
| Skabte chancer pr. 90 | 1.27 | Bedste registrerede værdi: 2.07 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 80.5% | 78.0% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 50.0% | 33.3% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 36.3 | Ikke tilgængelig |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 57.3 | Ikke tilgængelig |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 57.77 | Bedste registrerede værdi: 69.31 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 9.54 | 15.00 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 44.6 | Ikke tilgængelig |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 3.29 | 2.07 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.91 | 1.03 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 3.82 | 1.03 |
| Bolderobringer pr. 90 | 3.29 | Bedste registrerede værdi: 3.62 |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 9.33 | 7.76 |
| Andel succesfulde tacklinger | 51.7% | Ikke tilgængelig |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 56.8% | 53.3% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 71.4 | Ikke tilgængelig |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 48.6 | Ikke tilgængelig |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | 54.4 | For få data |
| Score for defensiv aktivitet | 87.5 | For få data |
| Score for defensiv pålidelighed | 13.2 | For få data |
| Score for boldsikkerhed | 57.4 | For få data |
| Score for offensiv trussel | For få data | For få data |
| Spillestil | Boldvindende midtbanespiller | For få data |
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)