Defensiv midtbanespiller
Impact Score
52.7/ 100
- Kampe
- 11
- Minutter
- 849
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv aktivitet 87.5
- Spillestil
- Boldvindende midtbanespiller
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
52.7/ 100
Superliga · 2026/2027
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
55.7/ 100
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Laurits Pedersen | 02Magnus Knudsen |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 52.7 | Bedste registrerede værdi: 55.7 |
| Kampe | 11 | Bedste registrerede værdi: 12 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 11 | 10 |
| Spillede minutter | 849 | Bedste registrerede værdi: 927 |
| Mål | 1 | 1 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 2 | 1 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 6.83 | Bedste registrerede værdi: 6.92 |
| Gule kort | 4 | 4 |
| Røde kort | 1 | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.11 | 0.10 |
| Afslutninger pr. 90 | 0.21 | Bedste registrerede værdi: 0.39 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.11 | Bedste registrerede værdi: 0.19 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.11 | Bedste registrerede værdi: 0.78 |
| Andel afslutninger på mål | 50.0% | 50.0% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 100.0% | 66.7% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 31.4 | Bedste registrerede værdi: 31.4 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 36.2 | Bedste registrerede værdi: 79.3 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.21 | 0.10 |
| Afleveringer pr. 90 | 42.83 | Bedste registrerede værdi: 49.22 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 34.45 | Bedste registrerede værdi: 43.88 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 6.15 | 5.83 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.27 | 0.58 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.27 | 0.58 |
| Afleveringspræcision | 80.5% | Bedste registrerede værdi: 89.1% |
| Præcision i lange afleveringer | 50.0% | Bedste registrerede værdi: 59.4% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 36.3 | Bedste registrerede værdi: 62.5 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 57.3 | 18.0 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 57.77 | Bedste registrerede værdi: 63.50 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 9.54 | Bedste registrerede værdi: 7.96 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 44.6 | Bedste registrerede værdi: 74.4 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 3.29 | 3.11 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.91 | 0.87 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 3.82 | 1.36 |
| Bolderobringer pr. 90 | 3.29 | Bedste registrerede værdi: 4.27 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | Ikke tilgængelig | 0.10 |
| Dueller pr. 90 | 9.33 | Bedste registrerede værdi: 10.29 |
| Andel succesfulde tacklinger | 51.7% | Bedste registrerede værdi: 65.6% |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 56.8% | 55.7% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 71.4 | 52.2 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 48.6 | Bedste registrerede værdi: 57.0 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 54.4 | 10.9 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 87.5 | 55.4 |
| Score for defensiv pålidelighed | 13.2 | Bedste registrerede værdi: 34.2 |
| Score for boldsikkerhed | 57.4 | Bedste registrerede værdi: 94.4 |
| Score for offensiv trussel | For få data | For få data |
| Spillestil | Boldvindende midtbanespiller | Boldbesiddende midtbanespiller |
80 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)