Kant
Impact Score
39.7/ 100
- Kampe
- 13
- Minutter
- 748
- Stærkeste kategori
- Score for boldsikkerhed 78.9
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Kant
Impact Score
39.7/ 100
Superliga · 2026/2027
Kant
Impact Score
43.6/ 100
Premiership · 2026/2027
| Statistik | 01M. Sjølstad | 02Ethan Ross |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 39.7 | Bedste registrerede værdi: 43.6 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 13 | 12 |
| Kampe fra start | 9 | Bedste registrerede værdi: 11 |
| Spillede minutter | 748 | Bedste registrerede værdi: 883 |
| Mål | 0 | Bedste registrerede værdi: 2 |
| Assists | 1 | 1 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 6.63 | Bedste registrerede værdi: 6.92 |
| Gule kort | 1 | 1 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Ikke tilgængelig | 0.20 |
| Afslutninger pr. 90 | 0.72 | Bedste registrerede værdi: 1.63 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.12 | Bedste registrerede værdi: 0.61 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.44 | 0.92 |
| Andel afslutninger på mål | 16.7% | Bedste registrerede værdi: 37.5% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 60.0% | 36.0% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 2.7 | Bedste registrerede værdi: 36.8 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 51.6 | Bedste registrerede værdi: 52.2 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.12 | 0.10 |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 29.24 | 17.74 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 22.74 | 14.47 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.41 | 1.94 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.56 | 1.33 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.56 | 1.33 |
| Afleveringspræcision | 77.8% | Bedste registrerede værdi: 81.6% |
| Præcision i lange afleveringer | 37.5% | Bedste registrerede værdi: 60.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 55.7 | 41.9 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 41.2 | 31.1 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 49.33 | 37.92 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 14.32 | Bedste registrerede værdi: 10.60 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 57.8 | Bedste registrerede værdi: 58.9 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 1.20 | Bedste registrerede værdi: 1.63 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.20 | 0.82 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.44 | 0.71 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 4.21 | 3.87 |
| Dueller pr. 90 | 8.30 | Bedste registrerede værdi: 11.72 |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 49.3% | 47.8% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 69.8 | 58.3 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 43.8 | Bedste registrerede værdi: 58.5 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | 59.1 |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 28.9 | 22.7 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 75.8 | 48.8 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | Bedste registrerede værdi: 78.9 | 58.9 |
| Score for offensiv trussel | Bedste registrerede værdi: 19.6 | 18.0 |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | Direkte kant |
97 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)