Defensiv midtbanespiller
Impact Score
55.7/ 100
- Kampe
- 12
- Minutter
- 927
- Stærkeste kategori
- Score for boldsikkerhed 94.4
- Spillestil
- Boldbesiddende midtbanespiller
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
55.7/ 100
Superliga · 2026/2027
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
55.1/ 100
Premiership · 2026/2027
| Statistik | 01Magnus Knudsen | 02Lukas Fadinger |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 55.7 | 55.1 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 12 | 11 |
| Kampe fra start | 10 | 10 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 927 | 899 |
| Mål | 1 | Bedste registrerede værdi: 2 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 1 | 0 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 6.92 | Bedste registrerede værdi: 6.99 |
| Gule kort | 4 | Bedste registrerede værdi: 2 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.10 | Bedste registrerede værdi: 0.20 |
| Afslutninger pr. 90 | 0.39 | Bedste registrerede værdi: 1.10 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.19 | Bedste registrerede værdi: 0.80 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.78 | 0.20 |
| Andel afslutninger på mål | 50.0% | Bedste registrerede værdi: 72.7% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 66.7% | 18.2% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 31.4 | Bedste registrerede værdi: 71.3 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 79.3 | 22.6 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.10 | Ikke tilgængelig |
| Afleveringer pr. 90 | 49.22 | Bedste registrerede værdi: 68.98 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 43.88 | Bedste registrerede værdi: 63.27 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 5.83 | Bedste registrerede værdi: 7.41 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.58 | 0.50 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.58 | 0.50 |
| Afleveringspræcision | 89.1% | Bedste registrerede værdi: 91.7% |
| Præcision i lange afleveringer | 59.4% | Bedste registrerede værdi: 65.6% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 62.5 | Bedste registrerede værdi: 80.6 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 18.0 | 16.1 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 63.50 | Bedste registrerede værdi: 86.20 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 7.96 | 11.01 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 74.4 | Bedste registrerede værdi: 81.7 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 3.11 | 2.00 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.87 | Bedste registrerede værdi: 1.50 |
| Clearinger pr. 90 | 1.36 | Bedste registrerede værdi: 1.70 |
| Bolderobringer pr. 90 | 4.27 | Bedste registrerede værdi: 5.01 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 0.10 | 0.40 |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 10.29 | 9.41 |
| Andel succesfulde tacklinger | 65.6% | Bedste registrerede værdi: 70.6% |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 55.7% | 44.7% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 52.2 | 46.8 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 57.0 | 35.6 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | 10.9 | Ikke offentliggjort |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 55.4 | 51.7 |
| Score for defensiv pålidelighed | Bedste registrerede værdi: 34.2 | 12.5 |
| Score for boldsikkerhed | Bedste registrerede værdi: 94.4 | 87.0 |
| Score for offensiv trussel | For få data | 12.5 |
| Spillestil | Boldbesiddende midtbanespiller | Boldbesiddende midtbanespiller |
73 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)