Spillere sammenlignet i sæsonen

Sammenlign spillere

2 / 4 spillere

Randers FC

Defensiv midtbanespiller

Impact Score

42.1/ 100

Kampe
13
Minutter
1,057
Stærkeste kategori
Score for defensiv aktivitet 48.2
Spillestil
Ingen tydelig spillestil

Superliga · 2026/2027

St. Mirren

Kant

Impact Score

44.7/ 100

Kampe
26
Minutter
1,205
Stærkeste kategori
Score for defensiv aktivitet 76.7
Spillestil
Kreativ kant

Premiership · 2025/2026

Sæsonsammenligning

Bedste registrerede værdi
Sæsonsammenligning af Mathias Greve, Conor McMenamin
Statistik01Mathias Greve02Conor McMenamin

Overblik

Impact Score42.1Bedste registrerede værdi: 44.7
Kampe13Bedste registrerede værdi: 26
Kampe fra start12Bedste registrerede værdi: 14
Spillede minutter1,057Bedste registrerede værdi: 1,205
Mål0Bedste registrerede værdi: 1
Assists0Bedste registrerede værdi: 1
Gennemsnitlig kampbedømmelseBedste registrerede værdi: 6.756.70
Gule kort11
Røde kortIkke tilgængeligIkke tilgængelig

Angreb

Mål pr. 90Ikke tilgængelig0.07
Afslutninger pr. 900.68Bedste registrerede værdi: 1.87
Skud på mål pr. 900.26Bedste registrerede værdi: 0.67
Succesfulde driblinger pr. 900.51Bedste registrerede værdi: 0.67
Andel afslutninger på målBedste registrerede værdi: 37.5%36.0%
Andel succesfulde driblingerBedste registrerede værdi: 60.0%50.0%
Afslutninger sammenlignet med ligaenBedste registrerede værdi: 41.838.3
Driblinger sammenlignet med ligaenBedste registrerede værdi: 61.030.7

Afleveringer & chanceskabelse

Assists pr. 90Ikke tilgængelig0.07
Afleveringer pr. 90Bedste registrerede værdi: 44.7032.79
Præcise afleveringer pr. 90Bedste registrerede værdi: 35.9325.24
Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90Bedste registrerede værdi: 5.535.38
Nøgleafleveringer pr. 900.68Bedste registrerede værdi: 1.49
Skabte chancer pr. 900.68Bedste registrerede værdi: 1.49
AfleveringspræcisionBedste registrerede værdi: 80.4%77.0%
Præcision i lange afleveringer37.5%Bedste registrerede værdi: 37.8%
Afleveringer sammenlignet med ligaen29.2Bedste registrerede værdi: 68.5
Chanceskabelse sammenlignet med ligaen26.9Bedste registrerede værdi: 46.8

Boldsikkerhed

Boldberøringer pr. 90Bedste registrerede værdi: 59.0155.05
Boldtab pr. 90Lavere er bedreBedste registrerede værdi: 12.6016.95
Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen30.4Bedste registrerede værdi: 50.4

Forsvar

Tacklinger pr. 90Bedste registrerede værdi: 1.791.27
Opsnappede bolde pr. 900.60Bedste registrerede værdi: 0.60
Clearinger pr. 90Bedste registrerede værdi: 2.042.02
Bolderobringer pr. 90Bedste registrerede værdi: 5.794.85
Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedreIkke tilgængelig0.07
Dueller pr. 90Bedste registrerede værdi: 9.888.07
Vundne duellerBedste registrerede værdi: 52.6%46.3%
Forsvar sammenlignet med ligaen49.1Bedste registrerede værdi: 61.7
Dueller sammenlignet med ligaenBedste registrerede værdi: 64.339.1

Spillestil / kategoriscorer

Score for afslutninger uden straffesparkFor få data9.3
Score for kreativ indflydelse6.5Bedste registrerede værdi: 54.9
Score for defensiv aktivitet48.2Bedste registrerede værdi: 76.7
Score for defensiv pålidelighedIkke offentliggjort47.5
Score for boldsikkerhed20.4Bedste registrerede værdi: 61.6
Score for offensiv trussel22.7Bedste registrerede værdi: 64.5
SpillestilIngen tydelig spillestilKreativ kant

Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.

Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.

Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.

Metoden bag scorerne (på engelsk)