Defensiv midtbanespiller
Impact Score
42.1/ 100
- Kampe
- 13
- Minutter
- 1,057
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv aktivitet 48.2
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
42.1/ 100
Superliga · 2026/2027
Kant
Impact Score
55.0/ 100
Tidligt sæsonestimat
Premiership · 2026/2027
| Statistik | 01Mathias Greve | 02Luke Thomas |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 42.1 | Bedste registrerede værdi: 55.0 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 13 | 12 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 12 | 4 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 1,057 | 469 |
| Mål | 0 | 0 |
| Assists | 0 | 0 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 6.75 | Bedste registrerede værdi: 6.76 |
| Gule kort | Bedste registrerede værdi: 1 | 2 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Afslutninger pr. 90 | 0.68 | Bedste registrerede værdi: 1.15 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.26 | Bedste registrerede værdi: 0.38 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.51 | 0.38 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 37.5% | 33.3% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 60.0% | 33.3% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 41.8 | 26.2 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 61.0 | 26.7 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 44.70 | 30.32 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 35.93 | 23.22 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 5.53 | Bedste registrerede værdi: 5.95 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 0.68 | Bedste registrerede værdi: 2.49 |
| Skabte chancer pr. 90 | 0.68 | Bedste registrerede værdi: 2.49 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 80.4% | 76.6% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 37.5% | 35.7% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 29.2 | Bedste registrerede værdi: 65.9 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 26.9 | Bedste registrerede værdi: 84.2 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 59.01 | 52.00 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 12.60 | 13.24 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 30.4 | Bedste registrerede værdi: 57.7 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 1.79 | Bedste registrerede værdi: 4.99 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.60 | 0.38 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.04 | 1.92 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 5.79 | 4.99 |
| Dueller pr. 90 | 9.88 | Bedste registrerede værdi: 15.35 |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 52.6% | 50.0% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 49.1 | Bedste registrerede værdi: 70.2 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 64.3 | Bedste registrerede værdi: 77.4 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | 6.5 | Bedste registrerede værdi: 98.5 |
| Score for defensiv aktivitet | 48.2 | Bedste registrerede værdi: 83.8 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | 20.4 | Bedste registrerede værdi: 62.5 |
| Score for offensiv trussel | 22.7 | Bedste registrerede værdi: 50.0 |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | Kreativ kantspiller |
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)