Kant
Impact Score
56.1/ 100
- Kampe
- 13
- Minutter
- 1,069
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv aktivitet 95.2
- Spillestil
- Kreativ kant
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Kant
Impact Score
56.1/ 100
Superliga · 2026/2027
Kant
Impact Score
44.7/ 100
Premiership · 2025/2026
| Statistik | 01Mike Themsen | 02Conor McMenamin |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 56.1 | 44.7 |
| Kampe | 13 | Bedste registrerede værdi: 26 |
| Kampe fra start | 13 | Bedste registrerede værdi: 14 |
| Spillede minutter | 1,069 | Bedste registrerede værdi: 1,205 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 4 | 1 |
| Assists | 1 | 1 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 7.30 | 6.70 |
| Gule kort | 4 | Bedste registrerede værdi: 1 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.34 | 0.07 |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.36 | 1.87 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.09 | 0.67 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.26 | 0.67 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 46.4% | 36.0% |
| Andel succesfulde driblinger | 44.1% | Bedste registrerede værdi: 50.0% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 78.5 | 38.3 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 39.3 | 30.7 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.08 | 0.07 |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 32.83 | 32.79 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 24.84 | Bedste registrerede værdi: 25.24 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 4.71 | Bedste registrerede værdi: 5.38 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.94 | 1.49 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.94 | 1.49 |
| Afleveringspræcision | 75.6% | Bedste registrerede værdi: 77.0% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 44.4% | 37.8% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 68.2 | Bedste registrerede værdi: 68.5 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 47.2 | 46.8 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 58.43 | 55.05 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 18.02 | Bedste registrerede værdi: 16.95 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 51.6 | 50.4 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.36 | 1.27 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.18 | 0.60 |
| Clearinger pr. 90 | 1.18 | Bedste registrerede værdi: 2.02 |
| Bolderobringer pr. 90 | 4.21 | Bedste registrerede værdi: 4.85 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | 0.17 | Bedste registrerede værdi: 0.07 |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 10.19 | 8.07 |
| Andel succesfulde tacklinger | 81.5% | Ikke tilgængelig |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 48.8% | 46.3% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 72.0 | 61.7 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 53.7 | 39.1 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | Bedste registrerede værdi: 68.2 | 9.3 |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 59.6 | 54.9 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 95.2 | 76.7 |
| Score for defensiv pålidelighed | Bedste registrerede værdi: 64.3 | 47.5 |
| Score for boldsikkerhed | 59.6 | Bedste registrerede værdi: 61.6 |
| Score for offensiv trussel | Bedste registrerede værdi: 84.8 | 64.5 |
| Spillestil | Kreativ kant | Kreativ kant |
98 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)