Kant
Impact Score
55.8/ 100
- Kampe
- 13
- Minutter
- 1,069
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv aktivitet 95.2
- Spillestil
- Kreativ kant
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Kant
Impact Score
55.8/ 100
Superliga · 2026/2027
Kant
Impact Score
58.6/ 100
Tidligt sæsonestimat
Premiership · 2026/2027
| Statistik | 01Mike Themsen | 02Jamie McGrath |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 55.8 | Bedste registrerede værdi: 58.6 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 13 | 7 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 13 | 5 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 1,069 | 479 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 4 | 0 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 1 | 0 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 7.30 | 6.91 |
| Gule kort | 4 | Bedste registrerede værdi: 0 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.34 | Ikke tilgængelig |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.36 | 2.07 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.09 | 0.56 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 1.26 | Bedste registrerede værdi: 2.07 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 46.4% | 27.3% |
| Andel succesfulde driblinger | 44.1% | Bedste registrerede værdi: 61.1% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 78.5 | 32.7 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 39.3 | Bedste registrerede værdi: 72.4 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.08 | Bedste registrerede værdi: 0.19 |
| Afleveringer pr. 90 | 32.83 | Bedste registrerede værdi: 33.44 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 24.84 | Bedste registrerede værdi: 28.75 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 4.71 | Bedste registrerede værdi: 5.26 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.94 | 0.94 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.94 | 0.94 |
| Afleveringspræcision | 75.6% | Bedste registrerede værdi: 86.0% |
| Præcision i lange afleveringer | 44.4% | Bedste registrerede værdi: 50.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 67.2 | Bedste registrerede værdi: 92.3 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 47.2 | 31.9 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 58.43 | 56.74 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 18.02 | Bedste registrerede værdi: 14.09 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 50.5 | Bedste registrerede værdi: 77.6 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 2.36 | Bedste registrerede værdi: 2.82 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.18 | 0.56 |
| Clearinger pr. 90 | 1.18 | Bedste registrerede værdi: 1.32 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 4.21 | 3.57 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | 0.17 | Ikke tilgængelig |
| Dueller pr. 90 | 10.19 | Bedste registrerede værdi: 15.03 |
| Andel succesfulde tacklinger | 81.5% | Ikke tilgængelig |
| Vundne dueller | 48.8% | Bedste registrerede værdi: 52.5% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 72.0 | 62.4 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 53.7 | Bedste registrerede værdi: 80.5 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | 68.2 | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 59.6 | 34.9 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 95.2 | 73.8 |
| Score for defensiv pålidelighed | 64.3 | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | 59.6 | Bedste registrerede værdi: 80.4 |
| Score for offensiv trussel | Bedste registrerede værdi: 84.8 | 46.0 |
| Spillestil | Kreativ kant | Direkte kant |
74 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)