Back
Impact Score
28.1/ 100
- Kampe
- 13
- Minutter
- 917
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv pålidelighed 44.1
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Back
Impact Score
28.1/ 100
Superliga · 2026/2027
Back
Impact Score
35.7/ 100
Premiership · 2026/2027
| Statistik | 01Nikolas Dyhr | 02Drey Wright |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 28.1 | Bedste registrerede værdi: 35.7 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 13 | 11 |
| Kampe fra start | 10 | 10 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 917 | 907 |
| Mål | 0 | Bedste registrerede værdi: 1 |
| Assists | 0 | Bedste registrerede værdi: 1 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 6.45 | Bedste registrerede værdi: 6.73 |
| Gule kort | Bedste registrerede værdi: 0 | 1 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Ikke tilgængelig | 0.10 |
| Afslutninger pr. 90 | 0.20 | Bedste registrerede værdi: 0.60 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.10 | Bedste registrerede værdi: 0.30 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.29 | 0.20 |
| Andel afslutninger på mål | 50.0% | 50.0% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 50.0% | 33.3% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 34.8 | Bedste registrerede værdi: 49.7 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 33.0 | 30.9 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Ikke tilgængelig | 0.10 |
| Afleveringer pr. 90 | 28.95 | Bedste registrerede værdi: 33.14 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 20.91 | Bedste registrerede værdi: 23.22 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 5.99 | Bedste registrerede værdi: 6.85 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 0.49 | Bedste registrerede værdi: 0.69 |
| Skabte chancer pr. 90 | 0.49 | Bedste registrerede værdi: 0.69 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 72.2% | 70.1% |
| Præcision i lange afleveringer | 37.2% | Bedste registrerede værdi: 42.6% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 27.9 | 24.5 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 7.4 | Bedste registrerede værdi: 27.7 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 46.72 | Bedste registrerede værdi: 53.88 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 12.07 | 15.08 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 30.9 | 24.5 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 1.08 | Bedste registrerede værdi: 1.19 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.88 | Bedste registrerede værdi: 1.39 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 3.53 | 3.27 |
| Bolderobringer pr. 90 | 3.24 | Bedste registrerede værdi: 5.16 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | Ikke tilgængelig | 0.20 |
| Dueller pr. 90 | 4.91 | Bedste registrerede værdi: 6.35 |
| Andel succesfulde tacklinger | 60.0% | Ikke tilgængelig |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 58.0% | 57.8% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 41.5 | Bedste registrerede værdi: 55.3 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 28.8 | Bedste registrerede værdi: 38.9 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | 5.0 | Bedste registrerede værdi: 22.0 |
| Score for defensiv aktivitet | 13.6 | Bedste registrerede værdi: 65.3 |
| Score for defensiv pålidelighed | Bedste registrerede værdi: 44.1 | 41.7 |
| Score for boldsikkerhed | Bedste registrerede værdi: 19.7 | 18.3 |
| Score for offensiv trussel | For få data | For få data |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | Ingen tydelig spillestil |
100 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)