Defensiv midtbanespiller
Impact Score
67.0/ 100
- Kampe
- 13
- Minutter
- 1,108
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv pålidelighed 97.4
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
67.0/ 100
Superliga · 2026/2027
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
47.7/ 100
Tidligt sæsonestimat
Premiership · 2026/2027
| Statistik | 01Philip Billing | 02Brad Lyons |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 67.0 | 47.7 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 13 | 5 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 13 | 5 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 1,108 | 405 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 2 | 1 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 4 | 0 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 7.39 | 7.16 |
| Gule kort | 2 | 2 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.16 | Bedste registrerede værdi: 0.22 |
| Afslutninger pr. 90 | 1.06 | Bedste registrerede værdi: 2.67 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.32 | Bedste registrerede værdi: 0.89 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.65 | 0.22 |
| Andel afslutninger på mål | 30.8% | Bedste registrerede værdi: 33.3% |
| Andel succesfulde driblinger | 57.1% | Bedste registrerede værdi: 100.0% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 57.1 | Bedste registrerede værdi: 75.5 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 72.7 | 66.8 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.32 | Ikke tilgængelig |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 43.54 | 42.22 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 36.31 | 33.33 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 7.80 | 7.11 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.71 | 0.89 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.71 | 0.89 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 83.4% | 79.0% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 64.8% | 55.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 55.4 | 32.8 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 79.4 | 48.2 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 65.88 | 59.78 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 13.08 | Bedste registrerede værdi: 11.56 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 38.7 | 32.8 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 1.95 | Bedste registrerede værdi: 2.44 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.62 | 1.11 |
| Clearinger pr. 90 | 1.79 | Bedste registrerede værdi: 2.44 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 6.82 | 2.89 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 0.08 | 0.22 |
| Dueller pr. 90 | 11.53 | Bedste registrerede værdi: 13.11 |
| Vundne dueller | 58.5% | Bedste registrerede værdi: 66.1% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 71.8 | 45.6 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 89.3 | 80.6 |
Luftdueller | ||
| Andel vundne luftdueller | Ikke tilgængelig | 60.0% |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 84.8 | 44.1 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 76.8 | 55.0 |
| Score for defensiv pålidelighed | 97.4 | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | 16.7 | Bedste registrerede værdi: 27.8 |
| Score for offensiv trussel | 77.3 | For få data |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | Ingen tydelig spillestil |
48 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)