Defensiv midtbanespiller
Impact Score
53.8/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 12
- Minutter
- 645
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv aktivitet 69.6
- Spillestil
- Dyb distributør
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
53.8/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
47.7/ 100
Tidligt sæsonestimat
Premiership · 2026/2027
| Statistik | 01Adam Herdonsson | 02Brad Lyons |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 53.8 | 47.7 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 12 | 5 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 7 | 5 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 645 | 405 |
| Mål | 0 | Bedste registrerede værdi: 1 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 1 | 0 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 6.72 | Bedste registrerede værdi: 7.16 |
| Gule kort | 5 | Bedste registrerede værdi: 2 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Ikke tilgængelig | 0.22 |
| Afslutninger pr. 90 | 0.56 | Bedste registrerede værdi: 2.67 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.42 | Bedste registrerede værdi: 0.89 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Ikke tilgængelig | 0.22 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 75.0% | 33.3% |
| Andel succesfulde driblinger | Ikke tilgængelig | 100.0% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 68.8 | Bedste registrerede værdi: 75.5 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 55.4 | Bedste registrerede værdi: 66.8 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.14 | Ikke tilgængelig |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 47.16 | 42.22 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 37.53 | 33.33 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 7.67 | 7.11 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.12 | 0.89 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.12 | 0.89 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 79.6% | 79.0% |
| Præcision i lange afleveringer | 31.0% | Bedste registrerede værdi: 55.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 45.8 | 32.8 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 42.2 | Bedste registrerede værdi: 48.2 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 63.21 | 59.78 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 12.98 | Bedste registrerede værdi: 11.56 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 29.2 | Bedste registrerede værdi: 32.8 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 1.95 | Bedste registrerede værdi: 2.44 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.67 | 1.11 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.65 | 2.44 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 4.19 | 2.89 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | Ikke tilgængelig | 0.22 |
| Dueller pr. 90 | 12.42 | Bedste registrerede værdi: 13.11 |
| Andel succesfulde tacklinger | 78.6% | Ikke tilgængelig |
| Vundne dueller | 53.9% | Bedste registrerede værdi: 66.1% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 59.8 | 45.6 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 79.1 | Bedste registrerede værdi: 80.6 |
Luftdueller | ||
| Andel vundne luftdueller | Ikke tilgængelig | 60.0% |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 50.0 | 44.1 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 69.6 | 55.0 |
| Score for defensiv pålidelighed | 50.0 | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | Bedste registrerede værdi: 35.2 | 27.8 |
| Score for offensiv trussel | For få data | For få data |
| Spillestil | Dyb distributør | Ingen tydelig spillestil |
92 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)