Kant
Impact Score
47.5/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 12
- Minutter
- 669
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv pålidelighed 92.9
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Kant
Impact Score
47.5/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Kant
Impact Score
31.6/ 100
Tidligt sæsonestimat
Premiership · 2025/2026
| Statistik | 01Adrian Justinussen | 02Islam Chesnokov |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 47.5 | 31.6 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 12 | 10 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 7 | 5 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 669 | 408 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 3 | 1 |
| Assists | 0 | 0 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 6.73 | 6.50 |
| Gule kort | Bedste registrerede værdi: 0 | 1 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.27 | 0.22 |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.88 | 1.54 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.67 | 0.44 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.81 | Bedste registrerede værdi: 0.88 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 35.7% | 28.6% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 54.5% | 36.4% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 51.9 | 36.4 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 50.0 | 32.9 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 25.16 | 19.41 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 20.85 | 15.22 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.83 | 1.99 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.08 | 0.44 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.08 | 0.22 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 82.9% | 78.4% |
| Præcision i lange afleveringer | 50.0% | Bedste registrerede værdi: 66.7% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 64.1 | 34.8 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 22.6 | 5.4 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 43.05 | 41.25 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 11.44 | 12.57 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 70.3 | 51.5 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 1.75 | Bedste registrerede værdi: 1.76 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Ikke tilgængelig | 1.76 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.67 | 0.66 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 4.17 | 3.75 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | 0.13 | Ikke tilgængelig |
| Dueller pr. 90 | 12.38 | Bedste registrerede værdi: 16.76 |
| Andel succesfulde tacklinger | Ikke tilgængelig | 87.5% |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 40.2% | 34.2% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 57.7 | Bedste registrerede værdi: 62.7 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 48.4 | Bedste registrerede værdi: 60.0 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | 5.8 | Ikke offentliggjort |
| Score for defensiv aktivitet | 33.9 | Bedste registrerede værdi: 85.6 |
| Score for defensiv pålidelighed | 92.9 | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | 75.0 | Ikke offentliggjort |
| Score for offensiv trussel | 6.5 | For få data |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | Ingen tydelig spillestil |
99 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)