Back
Impact Score
56.4/ 100
- Kampe
- 12
- Minutter
- 1,080
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv aktivitet 92.4
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Back
Impact Score
56.4/ 100
Superliga · 2026/2027
Back
Impact Score
For få data
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Alagie Saine | 02Lucas Lissens |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 56.4 | For få data |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 12 | 2 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 12 | 2 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 1,080 | 121 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 2 | 0 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 1 | 0 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 7.01 | 6.85 |
| Gule kort | 5 | Bedste registrerede værdi: 0 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.17 | Ikke tilgængelig |
| Afslutninger pr. 90 | 0.83 | Bedste registrerede værdi: 1.49 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.42 | Bedste registrerede værdi: 1.49 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 1.08 | Bedste registrerede værdi: 1.49 |
| Andel afslutninger på mål | 50.0% | Bedste registrerede værdi: 100.0% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 68.4% | 50.0% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 68.9 | Ikke relevant |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 71.9 | Ikke tilgængelig |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.08 | Ikke tilgængelig |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 50.58 | 29.01 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 42.08 | 26.78 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 5.92 | 4.46 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.75 | 0.74 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.75 | 0.74 |
| Afleveringspræcision | 83.2% | Bedste registrerede værdi: 92.3% |
| Præcision i lange afleveringer | 41.3% | Bedste registrerede værdi: 100.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 69.1 | Ikke tilgængelig |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 21.0 | Ikke tilgængelig |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 73.25 | 49.09 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 13.75 | Bedste registrerede værdi: 6.69 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 63.2 | Ikke tilgængelig |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 2.33 | Bedste registrerede værdi: 3.72 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.83 | 0.74 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 5.08 | 2.23 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 5.25 | 2.23 |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 10.58 | 9.67 |
| Andel succesfulde tacklinger | 77.8% | Ikke tilgængelig |
| Vundne dueller | 48.8% | Bedste registrerede værdi: 69.2% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 72.8 | Ikke tilgængelig |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 44.2 | Ikke tilgængelig |
Luftdueller | ||
| Andel vundne luftdueller | 38.7% | Ikke tilgængelig |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | 15.0 | For få data |
| Score for defensiv aktivitet | 92.4 | For få data |
| Score for defensiv pålidelighed | 55.9 | For få data |
| Score for boldsikkerhed | 65.2 | For få data |
| Score for offensiv trussel | 58.3 | For få data |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | For få data |
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)