Defensiv midtbanespiller
Impact Score
30.3/ 100
- Kampe
- 13
- Minutter
- 899
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv pålidelighed 60.5
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
30.3/ 100
Superliga · 2026/2027
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
41.7/ 100
Premiership · 2026/2027
| Statistik | 01Alex Král | 02Finley Barbrook |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 30.3 | Bedste registrerede værdi: 41.7 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 13 | 11 |
| Kampe fra start | 11 | 11 |
| Spillede minutter | 899 | Bedste registrerede værdi: 924 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 1 | 0 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 2 | 0 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 6.75 | 6.75 |
| Gule kort | 2 | 2 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.10 | Ikke tilgængelig |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.20 | 1.07 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.30 | 0.29 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.30 | Bedste registrerede værdi: 0.78 |
| Andel afslutninger på mål | 25.0% | Bedste registrerede værdi: 27.3% |
| Andel succesfulde driblinger | 18.8% | Bedste registrerede værdi: 44.4% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 41.4 | Bedste registrerede værdi: 46.0 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 18.1 | Bedste registrerede værdi: 57.9 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.20 | Ikke tilgængelig |
| Afleveringer pr. 90 | 35.24 | Bedste registrerede værdi: 40.42 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 27.53 | Bedste registrerede værdi: 34.38 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 3.40 | Bedste registrerede værdi: 5.16 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.80 | 0.78 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.80 | 0.68 |
| Afleveringspræcision | 78.1% | Bedste registrerede værdi: 85.1% |
| Præcision i lange afleveringer | 42.3% | Bedste registrerede værdi: 56.8% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 11.3 | Bedste registrerede værdi: 37.2 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 41.4 | 39.3 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 51.76 | Bedste registrerede værdi: 57.76 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 13.01 | Bedste registrerede værdi: 11.01 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 18.5 | Bedste registrerede værdi: 43.9 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 2.10 | Bedste registrerede værdi: 2.24 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.70 | Bedste registrerede værdi: 0.88 |
| Clearinger pr. 90 | 1.20 | Bedste registrerede værdi: 1.56 |
| Bolderobringer pr. 90 | 4.20 | Bedste registrerede værdi: 4.68 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | 0.20 | Bedste registrerede værdi: 0.10 |
| Dueller pr. 90 | 9.11 | Bedste registrerede værdi: 12.27 |
| Andel succesfulde tacklinger | Bedste registrerede værdi: 75.0% | 61.9% |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 49.5% | 37.3% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 33.4 | Bedste registrerede værdi: 50.8 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 52.8 | 33.3 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 28.3 | 20.6 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 44.6 | 21.7 |
| Score for defensiv pålidelighed | Bedste registrerede værdi: 60.5 | 42.5 |
| Score for boldsikkerhed | 5.6 | Bedste registrerede værdi: 24.1 |
| Score for offensiv trussel | Bedste registrerede værdi: 4.6 | 4.2 |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | Ingen tydelig spillestil |
99 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)