Defensiv midtbanespiller
Impact Score
30.3/ 100
- Kampe
- 13
- Minutter
- 899
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv pålidelighed 60.5
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
30.3/ 100
Superliga · 2026/2027
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
40.2/ 100
Premiership · 2026/2027
| Statistik | 01Alex Král | 02Paul Nsio |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 30.3 | Bedste registrerede værdi: 40.2 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 13 | 10 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 11 | 9 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 899 | 818 |
| Mål | 1 | 1 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 2 | 0 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 6.75 | 6.69 |
| Gule kort | Bedste registrerede værdi: 2 | 3 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.10 | Bedste registrerede værdi: 0.11 |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.20 | 1.10 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.30 | 0.22 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.30 | Bedste registrerede værdi: 1.32 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 25.0% | 20.0% |
| Andel succesfulde driblinger | 18.8% | Bedste registrerede værdi: 52.2% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 41.4 | 30.0 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 18.1 | Bedste registrerede værdi: 65.1 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.20 | Ikke tilgængelig |
| Afleveringer pr. 90 | 35.24 | Bedste registrerede værdi: 35.54 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 27.53 | 26.74 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 3.40 | Bedste registrerede værdi: 3.63 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.80 | 0.66 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.80 | 0.66 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 78.1% | 75.2% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 42.3% | 40.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 11.3 | Bedste registrerede værdi: 11.7 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 41.4 | 33.9 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 51.76 | Bedste registrerede værdi: 55.23 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 13.01 | 15.07 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 18.5 | 12.8 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 2.10 | Bedste registrerede værdi: 2.64 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.70 | Bedste registrerede værdi: 1.10 |
| Clearinger pr. 90 | 1.20 | Bedste registrerede værdi: 2.42 |
| Bolderobringer pr. 90 | 4.20 | Bedste registrerede værdi: 6.49 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | 0.20 | Ikke tilgængelig |
| Dueller pr. 90 | 9.11 | Bedste registrerede værdi: 13.20 |
| Andel succesfulde tacklinger | 75.0% | Ikke tilgængelig |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 49.5% | 45.8% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 33.4 | Bedste registrerede værdi: 69.8 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 52.8 | Bedste registrerede værdi: 55.0 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | 28.3 | Ikke offentliggjort |
| Score for defensiv aktivitet | 44.6 | Bedste registrerede værdi: 85.0 |
| Score for defensiv pålidelighed | 60.5 | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | Bedste registrerede værdi: 5.6 | 1.9 |
| Score for offensiv trussel | 4.6 | Bedste registrerede værdi: 20.8 |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | Ingen tydelig spillestil |
99 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)