Angriber
Impact Score
57.6/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 7
- Minutter
- 363
- Stærkeste kategori
- Score for kreativ indflydelse 60.5
- Spillestil
- Luftstærk angriber
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Angriber
Impact Score
57.6/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Rolle ikke fastlagt
Impact Score
For få data
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Alexander Ahl-Holmström | 02Warren Caddy |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 57.6 | For få data |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 7 | 3 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 4 | 0 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 363 | 34 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 1 | 0 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 2 | 0 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 6.88 | 6.66 |
| Gule kort | 1 | Bedste registrerede værdi: 0 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.25 | Ikke tilgængelig |
| Afslutninger pr. 90 | 3.72 | Bedste registrerede værdi: 5.29 |
| Skud på mål pr. 90 | 1.49 | Bedste registrerede værdi: 2.65 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.50 | Ikke tilgængelig |
| Andel afslutninger på mål | 40.0% | Bedste registrerede værdi: 50.0% |
| Andel succesfulde driblinger | 50.0% | Ikke tilgængelig |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 65.0 | Ikke relevant |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 43.8 | Ikke relevant |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.50 | Ikke tilgængelig |
| Afleveringer pr. 90 | 18.35 | Bedste registrerede værdi: 34.41 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 10.66 | Bedste registrerede værdi: 21.18 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 2.48 | Ikke tilgængelig |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 0.74 | Bedste registrerede værdi: 5.29 |
| Skabte chancer pr. 90 | 0.74 | Bedste registrerede værdi: 5.29 |
| Afleveringspræcision | 58.1% | Bedste registrerede værdi: 61.5% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 35.3 | Ikke relevant |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 55.2 | Ikke relevant |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 34.21 | Bedste registrerede værdi: 52.94 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 12.64 | 15.88 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 31.4 | Ikke relevant |
Forsvar | ||
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.25 | Bedste registrerede værdi: 5.29 |
| Clearinger pr. 90 | 1.74 | Ikke tilgængelig |
| Bolderobringer pr. 90 | 1.98 | Bedste registrerede værdi: 2.65 |
| Dueller pr. 90 | 15.87 | Bedste registrerede værdi: 15.88 |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 56.3% | 33.3% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 49.9 | Ikke relevant |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 84.8 | Ikke relevant |
Luftdueller | ||
| Andel vundne luftdueller | 65.0% | Ikke tilgængelig |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | 21.9 | Ikke tilgængelig |
| Score for kreativ indflydelse | 60.5 | Ikke tilgængelig |
| Score for defensiv aktivitet | 55.8 | Ikke tilgængelig |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | Ikke tilgængelig |
| Score for boldsikkerhed | Ikke offentliggjort | Ikke tilgængelig |
| Score for offensiv trussel | For få data | Ikke tilgængelig |
| Spillestil | Luftstærk angriber | For få data |
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)