Angriber
Impact Score
59.9/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 11
- Minutter
- 676
- Stærkeste kategori
- Score for afslutninger uden straffespark 84.4
- Spillestil
- Kreativ angriber
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Angriber
Impact Score
59.9/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Angriber
Impact Score
47.5/ 100
Premiership · 2025/2026
| Statistik | 01Alexander Lind | 02Barney Stewart |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 59.9 | 47.5 |
| Kampe | 11 | Bedste registrerede værdi: 17 |
| Kampe fra start | 9 | Bedste registrerede værdi: 17 |
| Spillede minutter | 676 | Bedste registrerede værdi: 1,419 |
| Mål | 4 | Bedste registrerede værdi: 8 |
| Assists | 1 | Bedste registrerede værdi: 2 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 7.00 | Bedste registrerede værdi: 7.07 |
| Gule kort | 4 | Bedste registrerede værdi: 1 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.53 | 0.51 |
| Afslutninger pr. 90 | 2.40 | Bedste registrerede værdi: 2.54 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.93 | Bedste registrerede værdi: 1.01 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.20 | 0.19 |
| Andel afslutninger på mål | 38.9% | Bedste registrerede værdi: 40.0% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 56.3% | 42.9% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 49.3 | Bedste registrerede værdi: 59.8 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 81.5 | 25.0 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.13 | 0.13 |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 16.78 | 16.17 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 12.25 | 10.34 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.86 | 1.78 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.40 | 0.95 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.40 | 0.57 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 73.0% | 63.9% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 40.0% | 33.3% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 54.5 | 36.2 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 71.3 | 37.8 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 38.61 | 29.30 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 12.51 | Bedste registrerede værdi: 9.89 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 51.9 | 44.6 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 0.80 | Bedste registrerede værdi: 0.95 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.13 | Bedste registrerede værdi: 0.25 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.26 | 1.33 |
| Bolderobringer pr. 90 | 2.26 | Bedste registrerede værdi: 2.41 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | 0.27 | Ikke tilgængelig |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 14.51 | 11.16 |
| Andel succesfulde tacklinger | 100.0% | Ikke tilgængelig |
| Vundne dueller | 45.0% | Bedste registrerede værdi: 47.7% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 44.3 | Bedste registrerede værdi: 58.8 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 63.9 | 56.4 |
Luftdueller | ||
| Andel vundne luftdueller | Ikke tilgængelig | 45.2% |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | 84.4 | Bedste registrerede værdi: 85.1 |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 81.6 | 26.9 |
| Score for defensiv aktivitet | 32.7 | Bedste registrerede værdi: 39.8 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | 25.0 | Bedste registrerede værdi: 65.5 |
| Score for offensiv trussel | Bedste registrerede værdi: 78.1 | 19.3 |
| Spillestil | Kreativ angriber | Ingen tydelig spillestil |
80 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)