Angriber
Impact Score
59.9/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 11
- Minutter
- 676
- Stærkeste kategori
- Score for afslutninger uden straffespark 84.4
- Spillestil
- Kreativ angriber
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Angriber
Impact Score
59.9/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Angriber
Impact Score
47.8/ 100
Premiership · 2026/2027
| Statistik | 01Alexander Lind | 02Kevin Nisbet |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 59.9 | 47.8 |
| Kampe | 11 | 11 |
| Kampe fra start | 9 | Bedste registrerede værdi: 11 |
| Spillede minutter | 676 | Bedste registrerede værdi: 901 |
| Mål | 4 | 4 |
| Assists | 1 | Bedste registrerede værdi: 3 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 7.00 | 6.99 |
| Gule kort | 4 | Bedste registrerede værdi: 2 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.53 | 0.40 |
| Afslutninger pr. 90 | 2.40 | Bedste registrerede værdi: 3.10 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.93 | Bedste registrerede værdi: 1.20 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.20 | 0.60 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 38.9% | 38.7% |
| Andel succesfulde driblinger | 56.3% | Bedste registrerede værdi: 66.7% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 49.3 | Bedste registrerede værdi: 54.2 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 81.5 | 56.3 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.13 | Bedste registrerede værdi: 0.30 |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 16.78 | 15.68 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 12.25 | 10.19 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 1.86 | Bedste registrerede værdi: 2.10 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.40 | 0.90 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.40 | 0.90 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 73.0% | 65.0% |
| Præcision i lange afleveringer | 40.0% | Bedste registrerede værdi: 44.4% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 54.5 | 44.3 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 71.3 | 38.7 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 38.61 | 28.47 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 12.51 | Bedste registrerede værdi: 9.29 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 51.9 | 45.4 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.80 | 0.60 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.13 | Bedste registrerede værdi: 0.20 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.26 | 1.10 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.26 | 1.80 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | 0.27 | Bedste registrerede værdi: 0.10 |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 14.51 | 8.89 |
| Andel succesfulde tacklinger | Bedste registrerede værdi: 100.0% | 83.3% |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 45.0% | 41.6% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 44.3 | 42.0 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 63.9 | 43.2 |
Luftdueller | ||
| Andel vundne luftdueller | Ikke tilgængelig | 36.2% |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | Bedste registrerede værdi: 84.4 | 16.7 |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 81.6 | 23.3 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 32.7 | 26.8 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | 25.0 | Bedste registrerede værdi: 45.0 |
| Score for offensiv trussel | Bedste registrerede værdi: 78.1 | 40.6 |
| Spillestil | Kreativ angriber | Ingen tydelig spillestil |
75 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)