Back
Impact Score
50.6/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 11
- Minutter
- 546
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv pålidelighed 85.3
- Spillestil
- Bred distributør
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Back
Impact Score
50.6/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Back
Impact Score
46.7/ 100
Premiership · 2026/2027
| Statistik | 01Birger Meling | 02James Penrice |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 50.6 | 46.7 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 11 | 9 |
| Kampe fra start | 6 | Bedste registrerede værdi: 9 |
| Spillede minutter | 546 | Bedste registrerede værdi: 751 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 5 | 0 |
| Assists | 1 | 1 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 7.15 | 6.99 |
| Gule kort | 3 | Bedste registrerede værdi: 1 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.82 | Ikke tilgængelig |
| Afslutninger pr. 90 | 0.82 | Bedste registrerede værdi: 1.20 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.99 | 0.36 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.16 | Bedste registrerede værdi: 0.60 |
| Andel afslutninger på mål | Ikke tilgængelig | 30.0% |
| Andel succesfulde driblinger | 20.0% | Bedste registrerede værdi: 71.4% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 80.9 | 62.7 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 30.4 | Bedste registrerede værdi: 53.9 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.16 | 0.12 |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 43.68 | 36.43 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 37.58 | 29.48 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 4.62 | Bedste registrerede værdi: 6.71 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 1.15 | Bedste registrerede værdi: 1.20 |
| Skabte chancer pr. 90 | 1.15 | Bedste registrerede værdi: 1.20 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 86.0% | 80.9% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 67.7% | 36.7% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 68.1 | 57.9 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 50.1 | 48.8 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 66.59 | 64.83 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 12.36 | 15.70 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 74.0 | 60.7 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 2.31 | Bedste registrerede værdi: 2.40 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.66 | 0.36 |
| Clearinger pr. 90 | 2.14 | Bedste registrerede værdi: 2.52 |
| Bolderobringer pr. 90 | 2.97 | Bedste registrerede værdi: 3.60 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | 0.16 | Ikke tilgængelig |
| Dueller pr. 90 | 7.09 | Bedste registrerede værdi: 8.75 |
| Andel succesfulde tacklinger | Bedste registrerede værdi: 71.4% | 63.2% |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 60.5% | 52.0% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 34.7 | 33.3 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 52.2 | 37.4 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 45.0 | 34.0 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 25.8 | 20.8 |
| Score for defensiv pålidelighed | Bedste registrerede værdi: 85.3 | 7.9 |
| Score for boldsikkerhed | Bedste registrerede værdi: 80.3 | 71.7 |
| Score for offensiv trussel | For få data | 39.3 |
| Spillestil | Bred distributør | Kreativ back |
95 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)