Offensiv midtbanespiller
Impact Score
47.9/ 100
- Kampe
- 12
- Minutter
- 814
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv aktivitet 90.6
- Spillestil
- Kreativ kantspiller
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Offensiv midtbanespiller
Impact Score
47.9/ 100
Superliga · 2026/2027
Offensiv midtbanespiller
Impact Score
64.1/ 100
Tidligt sæsonestimat
Premiership · 2026/2027
| Statistik | 01Callum McCowatt | 02Alex Lowry |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 47.9 | Bedste registrerede værdi: 64.1 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 12 | 9 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 9 | 7 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 814 | 602 |
| Mål | 3 | 3 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 2 | 1 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 6.97 | Bedste registrerede værdi: 7.22 |
| Gule kort | 3 | Bedste registrerede værdi: 0 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.33 | Bedste registrerede værdi: 0.45 |
| Afslutninger pr. 90 | 2.65 | Bedste registrerede værdi: 3.59 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.55 | Bedste registrerede værdi: 1.64 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.88 | Bedste registrerede værdi: 1.50 |
| Andel afslutninger på mål | 20.8% | Bedste registrerede værdi: 45.8% |
| Andel succesfulde driblinger | 50.0% | Bedste registrerede værdi: 66.7% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 41.2 | Bedste registrerede værdi: 81.6 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 32.4 | Bedste registrerede værdi: 68.1 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.22 | 0.15 |
| Afleveringer pr. 90 | 42.35 | Bedste registrerede værdi: 45.75 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 32.95 | Bedste registrerede værdi: 36.78 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 5.31 | Bedste registrerede værdi: 8.37 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 1.44 | Bedste registrerede værdi: 2.39 |
| Skabte chancer pr. 90 | 1.44 | Bedste registrerede værdi: 2.39 |
| Afleveringspræcision | 77.8% | Bedste registrerede værdi: 80.4% |
| Præcision i lange afleveringer | 46.0% | Bedste registrerede værdi: 50.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 48.0 | Bedste registrerede værdi: 76.4 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 63.0 | 56.1 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 60.81 | Bedste registrerede værdi: 65.03 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 16.36 | Bedste registrerede værdi: 16.00 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 44.1 | Bedste registrerede værdi: 54.2 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.44 | 1.05 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.88 | 0.30 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.11 | 1.05 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 4.64 | 3.74 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 0.11 | 0.15 |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 10.50 | 8.37 |
| Andel succesfulde tacklinger | 72.7% | Bedste registrerede værdi: 83.3% |
| Vundne dueller | 40.0% | Bedste registrerede værdi: 44.6% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 65.9 | 38.6 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 39.5 | Bedste registrerede værdi: 40.7 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | Bedste registrerede værdi: 40.9 | 37.5 |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 65.6 | 64.3 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 90.6 | 18.0 |
| Score for defensiv pålidelighed | 50.0 | Bedste registrerede værdi: 59.1 |
| Score for boldsikkerhed | 38.2 | Bedste registrerede værdi: 47.7 |
| Score for offensiv trussel | 36.7 | Bedste registrerede værdi: 96.4 |
| Spillestil | Kreativ kantspiller | Ingen tydelig spillestil |
91 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)