Offensiv midtbanespiller
Impact Score
47.9/ 100
- Kampe
- 12
- Minutter
- 814
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv aktivitet 90.6
- Spillestil
- Kreativ kantspiller
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Offensiv midtbanespiller
Impact Score
47.9/ 100
Superliga · 2026/2027
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
53.3/ 100
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Callum McCowatt | 02Kristian Arnstad |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 47.9 | Bedste registrerede værdi: 53.3 |
| Kampe | 12 | Bedste registrerede værdi: 13 |
| Kampe fra start | 9 | Bedste registrerede værdi: 12 |
| Spillede minutter | 814 | Bedste registrerede værdi: 1,106 |
| Mål | 3 | 3 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 2 | 1 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 6.97 | Bedste registrerede værdi: 7.01 |
| Gule kort | Bedste registrerede værdi: 3 | 5 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.33 | 0.24 |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.65 | 1.46 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.55 | 0.41 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.88 | 0.33 |
| Andel afslutninger på mål | 20.8% | Bedste registrerede værdi: 27.8% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 50.0% | 40.0% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 41.2 | Bedste registrerede værdi: 66.2 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 32.4 | Bedste registrerede værdi: 47.6 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.22 | 0.08 |
| Afleveringer pr. 90 | 42.35 | Bedste registrerede værdi: 51.51 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 32.95 | Bedste registrerede værdi: 42.72 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 5.31 | Bedste registrerede værdi: 6.84 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 1.44 | Bedste registrerede værdi: 1.71 |
| Skabte chancer pr. 90 | 1.44 | Bedste registrerede værdi: 1.71 |
| Afleveringspræcision | 77.8% | Bedste registrerede værdi: 82.9% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 46.0% | 33.3% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 48.0 | Bedste registrerede værdi: 54.2 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 63.0 | 57.9 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 60.81 | Bedste registrerede værdi: 69.49 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 16.36 | Bedste registrerede værdi: 14.24 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 44.1 | 37.5 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 1.44 | Bedste registrerede værdi: 1.63 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.88 | 0.81 |
| Clearinger pr. 90 | 1.11 | Bedste registrerede værdi: 1.63 |
| Bolderobringer pr. 90 | 4.64 | Bedste registrerede værdi: 4.88 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | 0.11 | Bedste registrerede værdi: 0.08 |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 10.50 | 10.25 |
| Andel succesfulde tacklinger | 72.7% | Bedste registrerede værdi: 82.3% |
| Vundne dueller | 40.0% | Bedste registrerede værdi: 47.6% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 65.9 | 48.8 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 39.5 | Bedste registrerede værdi: 68.3 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | 40.9 | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 65.6 | 63.0 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 90.6 | 41.1 |
| Score for defensiv pålidelighed | 50.0 | Bedste registrerede værdi: 92.1 |
| Score for boldsikkerhed | Bedste registrerede værdi: 38.2 | 13.0 |
| Score for offensiv trussel | 36.7 | Bedste registrerede værdi: 68.2 |
| Spillestil | Kreativ kantspiller | Ingen tydelig spillestil |
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)