Kant
Impact Score
50.0/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 9
- Minutter
- 571
- Stærkeste kategori
- Score for boldsikkerhed 86.5
- Spillestil
- Kreativ kant
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Kant
Impact Score
50.0/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Kant
Impact Score
33.8/ 100
Premiership · 2026/2027
| Statistik | 01Christian Gammelgaard | 02Tawanda Jethro Maswanhise |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 50.0 | 33.8 |
| Kampe | 9 | Bedste registrerede værdi: 12 |
| Kampe fra start | 7 | Bedste registrerede værdi: 10 |
| Spillede minutter | 571 | Bedste registrerede værdi: 824 |
| Mål | 2 | 2 |
| Assists | 0 | Bedste registrerede værdi: 2 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 6.88 | 6.64 |
| Gule kort | 1 | 1 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.32 | 0.22 |
| Afslutninger pr. 90 | 1.42 | Bedste registrerede værdi: 2.84 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.63 | Bedste registrerede værdi: 0.87 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.16 | Bedste registrerede værdi: 0.76 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 44.4% | 30.8% |
| Andel succesfulde driblinger | 25.0% | Bedste registrerede værdi: 38.9% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 56.1 | 54.0 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 2.7 | Bedste registrerede værdi: 28.5 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Ikke tilgængelig | 0.22 |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 25.38 | 14.31 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 21.44 | 10.59 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.89 | 0.66 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.36 | 0.98 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.36 | 0.98 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 84.5% | 74.1% |
| Præcision i lange afleveringer | 50.0% | Ikke tilgængelig |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 55.7 | 12.6 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 91.9 | 37.0 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 44.61 | 31.78 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 13.24 | Bedste registrerede værdi: 9.72 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 66.2 | 39.4 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 0.79 | Bedste registrerede værdi: 1.42 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.16 | Bedste registrerede værdi: 0.55 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.79 | 0.76 |
| Bolderobringer pr. 90 | 2.05 | Bedste registrerede værdi: 2.29 |
| Dueller pr. 90 | 5.67 | Bedste registrerede værdi: 7.97 |
| Vundne dueller | 30.6% | Bedste registrerede værdi: 43.8% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 14.0 | Bedste registrerede værdi: 39.3 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 3.1 | Bedste registrerede værdi: 22.0 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | 40.9 |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 71.2 | 10.6 |
| Score for defensiv aktivitet | 1.6 | Bedste registrerede værdi: 21.3 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | Bedste registrerede værdi: 86.5 | 41.1 |
| Score for offensiv trussel | Bedste registrerede værdi: 37.0 | 2.0 |
| Spillestil | Kreativ kant | Indadgående kant |
47 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)