Angriber
Impact Score
40.3/ 100
- Kampe
- 13
- Minutter
- 1,076
- Stærkeste kategori
- Score for afslutninger uden straffespark 71.9
- Spillestil
- Målfokuseret angriber
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Angriber
Impact Score
40.3/ 100
Superliga · 2026/2027
Offensiv midtbanespiller
Impact Score
44.8/ 100
Tidligt sæsonestimat
Premiership · 2026/2027
| Statistik | 01Dorian Hanza | 02Ryan Naderi |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 40.3 | Bedste registrerede værdi: 44.8 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 13 | 10 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 13 | 7 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 1,076 | 700 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 6 | 5 |
| Assists | 1 | Bedste registrerede værdi: 3 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 6.99 | Bedste registrerede værdi: 7.20 |
| Gule kort | 0 | 0 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.50 | Bedste registrerede værdi: 0.64 |
| Afslutninger pr. 90 | 2.76 | Bedste registrerede værdi: 2.96 |
| Skud på mål pr. 90 | 1.09 | Bedste registrerede værdi: 1.54 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.33 | Bedste registrerede værdi: 0.90 |
| Andel afslutninger på mål | 39.4% | Bedste registrerede værdi: 52.2% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 40.0% | 30.4% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 56.9 | Bedste registrerede værdi: 83.0 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 21.3 | Bedste registrerede værdi: 54.2 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.08 | Bedste registrerede værdi: 0.39 |
| Afleveringer pr. 90 | 13.05 | Bedste registrerede værdi: 19.29 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 9.62 | Bedste registrerede værdi: 10.80 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 1.42 | Bedste registrerede værdi: 2.83 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 0.92 | Bedste registrerede værdi: 1.80 |
| Skabte chancer pr. 90 | 0.92 | Bedste registrerede værdi: 1.80 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 73.7% | 56.0% |
| Præcision i lange afleveringer | Ikke tilgængelig | 50.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 37.8 | 9.7 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 33.2 | Bedste registrerede værdi: 59.5 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 26.43 | Bedste registrerede værdi: 41.40 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 8.78 | 16.84 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 45.5 | 9.7 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 0.59 | Bedste registrerede værdi: 1.93 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.33 | Bedste registrerede værdi: 0.39 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.00 | 0.90 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.51 | 1.29 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | 0.08 | Ikke tilgængelig |
| Dueller pr. 90 | 9.37 | Bedste registrerede værdi: 24.43 |
| Andel succesfulde tacklinger | Bedste registrerede værdi: 100.0% | 50.0% |
| Vundne dueller | 32.1% | Bedste registrerede værdi: 40.0% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 49.6 | 31.9 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 22.1 | Bedste registrerede værdi: 34.7 |
Luftdueller | ||
| Andel vundne luftdueller | 38.3% | Bedste registrerede værdi: 40.2% |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | 71.9 | Bedste registrerede værdi: 87.5 |
| Score for kreativ indflydelse | 18.4 | Bedste registrerede værdi: 50.0 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 21.2 | 2.0 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | 22.7 |
| Score for boldsikkerhed | Bedste registrerede værdi: 46.4 | 2.3 |
| Score for offensiv trussel | 21.9 | Bedste registrerede værdi: 67.9 |
| Spillestil | Målfokuseret angriber | Ingen tydelig spillestil |
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)