Spillere sammenlignet i sæsonen
Sammenlign spillere
2 / 4 spillere
Offensiv midtbanespiller
Impact Score
44.6/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 7
- Minutter
- 411
- Stærkeste kategori
- Score for offensiv trussel 53.6
- Spillestil
- Målfokuseret kantspiller
Premiership · 2026/2027
Sæsonsammenligning
Bedste registrerede værdi| Statistik | 01Fiete Arp | 02Callum Wright |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 55.0 | 44.6 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 10 | 7 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 8 | 5 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 618 | 411 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 3 | 2 |
| Assists | 0 | 0 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 7.04 | 6.88 |
| Gule kort | 0 | 0 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.44 | Bedste registrerede værdi: 0.44 |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 3.35 | 2.19 |
| Skud på mål pr. 90 | 1.02 | Bedste registrerede værdi: 1.09 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.75 | 0.88 |
| Andel afslutninger på mål | 30.4% | Bedste registrerede værdi: 50.0% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 70.6% | 30.8% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 72.9 | 60.1 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 83.3 | 37.5 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 33.64 | 29.56 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 24.03 | 21.90 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 6.26 | 4.16 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 1.46 | Bedste registrerede værdi: 1.53 |
| Skabte chancer pr. 90 | 1.17 | Bedste registrerede værdi: 1.53 |
| Afleveringspræcision | 71.4% | Bedste registrerede værdi: 74.1% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 32.0% | 18.2% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 44.1 | 40.3 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 44.1 | 37.5 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 58.84 | 47.52 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 19.81 | Bedste registrerede værdi: 15.55 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 30.4 | Bedste registrerede værdi: 37.5 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 1.75 | Bedste registrerede værdi: 1.75 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.58 | 0.44 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.17 | 0.44 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 4.08 | 3.72 |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 13.11 | 12.26 |
| Andel succesfulde tacklinger | 80.0% | Bedste registrerede værdi: 87.5% |
| Vundne dueller | 41.1% | Bedste registrerede værdi: 46.4% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 66.2 | 42.7 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 65.0 | Bedste registrerede værdi: 69.4 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | 59.1 | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 59.4 | 35.7 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 71.9 | 26.0 |
| Score for defensiv pålidelighed | 7.1 | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | Bedste registrerede værdi: 8.8 | 6.8 |
| Score for offensiv trussel | Bedste registrerede værdi: 83.3 | 53.6 |
| Spillestil | Målfokuseret kantspiller | Målfokuseret kantspiller |
Lighed i spillestil
98 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)