Spillere sammenlignet i sæsonen
Sammenlign spillere
2 / 4 spillere
Kant
Impact Score
44.7/ 100
- Kampe
- 26
- Minutter
- 1,205
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv aktivitet 76.7
- Spillestil
- Kreativ kant
Premiership · 2025/2026
Sæsonsammenligning
Bedste registrerede værdi| Statistik | 01Fiete Arp | 02Conor McMenamin |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 55.0 | 44.7 |
| Kampe | 10 | Bedste registrerede værdi: 26 |
| Kampe fra start | 8 | Bedste registrerede værdi: 14 |
| Spillede minutter | 618 | Bedste registrerede værdi: 1,205 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 3 | 1 |
| Assists | 0 | Bedste registrerede værdi: 1 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 7.04 | 6.70 |
| Gule kort | Bedste registrerede værdi: 0 | 1 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.44 | 0.07 |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 3.35 | 1.87 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.02 | 0.67 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.75 | 0.67 |
| Andel afslutninger på mål | 30.4% | Bedste registrerede værdi: 36.0% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 70.6% | 50.0% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 72.9 | 38.3 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 83.3 | 30.7 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Ikke tilgængelig | 0.07 |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 33.64 | 32.79 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 24.03 | Bedste registrerede værdi: 25.24 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 6.26 | 5.38 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 1.46 | Bedste registrerede værdi: 1.49 |
| Skabte chancer pr. 90 | 1.17 | Bedste registrerede værdi: 1.49 |
| Afleveringspræcision | 71.4% | Bedste registrerede værdi: 77.0% |
| Præcision i lange afleveringer | 32.0% | Bedste registrerede værdi: 37.8% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 44.1 | Bedste registrerede værdi: 68.5 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 44.1 | Bedste registrerede værdi: 46.8 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 58.84 | 55.05 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 19.81 | Bedste registrerede værdi: 16.95 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 30.4 | Bedste registrerede værdi: 50.4 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.75 | 1.27 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.58 | Bedste registrerede værdi: 0.60 |
| Clearinger pr. 90 | 1.17 | Bedste registrerede værdi: 2.02 |
| Bolderobringer pr. 90 | 4.08 | Bedste registrerede værdi: 4.85 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | Ikke tilgængelig | 0.07 |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 13.11 | 8.07 |
| Andel succesfulde tacklinger | 80.0% | Ikke tilgængelig |
| Vundne dueller | 41.1% | Bedste registrerede værdi: 46.3% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 66.2 | 61.7 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 65.0 | 39.1 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | Bedste registrerede værdi: 59.1 | 9.3 |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 59.4 | 54.9 |
| Score for defensiv aktivitet | 71.9 | Bedste registrerede værdi: 76.7 |
| Score for defensiv pålidelighed | 7.1 | Bedste registrerede værdi: 47.5 |
| Score for boldsikkerhed | 8.8 | Bedste registrerede værdi: 61.6 |
| Score for offensiv trussel | Bedste registrerede værdi: 83.3 | 64.5 |
| Spillestil | Målfokuseret kantspiller | Kreativ kant |
Lighed i spillestil
82 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)