Spillere sammenlignet i sæsonen

Sammenlign spillere

2 / 4 spillere

Odense BK

Offensiv midtbanespiller

Impact Score

55.0/ 100

Tidligt sæsonestimat

Kampe
10
Minutter
618
Stærkeste kategori
Score for offensiv trussel 83.3
Spillestil
Målfokuseret kantspiller

Superliga · 2026/2027

Randers FC

Kant

Impact Score

55.8/ 100

Kampe
13
Minutter
1,069
Stærkeste kategori
Score for defensiv aktivitet 95.2
Spillestil
Kreativ kant

Superliga · 2026/2027

Sæsonsammenligning

Bedste registrerede værdi
Sæsonsammenligning af Fiete Arp, Mike Themsen
Statistik01Fiete Arp02Mike Themsen

Overblik

Impact Score55.0Bedste registrerede værdi: 55.8
Kampe10Bedste registrerede værdi: 13
Kampe fra start8Bedste registrerede værdi: 13
Spillede minutter618Bedste registrerede værdi: 1,069
Mål3Bedste registrerede værdi: 4
Assists0Bedste registrerede værdi: 1
Gennemsnitlig kampbedømmelse7.04Bedste registrerede værdi: 7.30
Gule kortBedste registrerede værdi: 04
Røde kortIkke tilgængeligIkke tilgængelig

Angreb

Mål pr. 90Bedste registrerede værdi: 0.440.34
Afslutninger pr. 90Bedste registrerede værdi: 3.352.36
Skud på mål pr. 901.02Bedste registrerede værdi: 1.09
Succesfulde driblinger pr. 90Bedste registrerede værdi: 1.751.26
Andel afslutninger på mål30.4%Bedste registrerede værdi: 46.4%
Andel succesfulde driblingerBedste registrerede værdi: 70.6%44.1%
Afslutninger sammenlignet med ligaen72.9Bedste registrerede værdi: 78.5
Driblinger sammenlignet med ligaenBedste registrerede værdi: 83.339.3

Afleveringer & chanceskabelse

Assists pr. 90Ikke tilgængelig0.08
Afleveringer pr. 90Bedste registrerede værdi: 33.6432.83
Præcise afleveringer pr. 9024.03Bedste registrerede værdi: 24.84
Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90Bedste registrerede værdi: 6.264.71
Nøgleafleveringer pr. 901.46Bedste registrerede værdi: 1.94
Skabte chancer pr. 901.17Bedste registrerede værdi: 1.94
Afleveringspræcision71.4%Bedste registrerede værdi: 75.6%
Præcision i lange afleveringer32.0%Bedste registrerede værdi: 44.4%
Afleveringer sammenlignet med ligaen44.1Bedste registrerede værdi: 67.2
Chanceskabelse sammenlignet med ligaen44.1Bedste registrerede værdi: 47.2

Boldsikkerhed

Boldberøringer pr. 90Bedste registrerede værdi: 58.8458.43
Boldtab pr. 90Lavere er bedre19.81Bedste registrerede værdi: 18.02
Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen30.4Bedste registrerede værdi: 50.5

Forsvar

Tacklinger pr. 901.75Bedste registrerede værdi: 2.36
Opsnappede bolde pr. 900.58Bedste registrerede værdi: 1.18
Clearinger pr. 901.17Bedste registrerede værdi: 1.18
Bolderobringer pr. 904.08Bedste registrerede værdi: 4.21
Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedreIkke tilgængelig0.17
Dueller pr. 90Bedste registrerede værdi: 13.1110.19
Andel succesfulde tacklinger80.0%Bedste registrerede værdi: 81.5%
Vundne dueller41.1%Bedste registrerede værdi: 48.8%
Forsvar sammenlignet med ligaen66.2Bedste registrerede værdi: 72.0
Dueller sammenlignet med ligaenBedste registrerede værdi: 65.053.7

Spillestil / kategoriscorer

Score for afslutninger uden straffespark59.1Bedste registrerede værdi: 68.2
Score for kreativ indflydelse59.4Bedste registrerede værdi: 59.6
Score for defensiv aktivitet71.9Bedste registrerede værdi: 95.2
Score for defensiv pålidelighed7.1Bedste registrerede værdi: 64.3
Score for boldsikkerhed8.8Bedste registrerede værdi: 59.6
Score for offensiv trussel83.3Bedste registrerede værdi: 84.8
SpillestilMålfokuseret kantspillerKreativ kant

Lighed i spillestil

82 / 100

Spillestil, ikke spillerens kvalitet.

Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.

Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.

Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.

Metoden bag scorerne (på engelsk)