Central midtbanespiller
Impact Score
38.7/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 5
- Minutter
- 363
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv pålidelighed 83.3
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Central midtbanespiller
Impact Score
38.7/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
31.4/ 100
Superliga · 2025/2026
| Statistik | 01Fredrik Ulvestad | 02William Madsen |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 38.7 | 31.4 |
| Kampe | 5 | Bedste registrerede værdi: 20 |
| Kampe fra start | 4 | Bedste registrerede værdi: 12 |
| Spillede minutter | 363 | Bedste registrerede værdi: 963 |
| Mål | 0 | Bedste registrerede værdi: 1 |
| Assists | 0 | Bedste registrerede værdi: 1 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 6.98 | 6.68 |
| Gule kort | 1 | 1 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Ikke tilgængelig | 0.09 |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.74 | 1.12 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.25 | Bedste registrerede værdi: 0.28 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Ikke tilgængelig | 0.75 |
| Andel afslutninger på mål | 14.3% | Bedste registrerede værdi: 25.0% |
| Andel succesfulde driblinger | Ikke tilgængelig | 66.7% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 35.5 | Bedste registrerede værdi: 57.9 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 20.8 | Bedste registrerede værdi: 69.1 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Ikke tilgængelig | 0.09 |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 43.88 | 40.28 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 36.20 | 33.74 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 6.45 | 4.30 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 1.24 | Bedste registrerede værdi: 1.31 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.24 | 0.93 |
| Afleveringspræcision | 82.5% | Bedste registrerede værdi: 83.8% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 70.0% | 57.1% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 29.5 | 16.7 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 57.7 | Bedste registrerede værdi: 59.7 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 57.02 | 56.64 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 10.41 | 11.31 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 37.2 | 31.5 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 0.99 | Bedste registrerede værdi: 1.31 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.99 | Bedste registrerede værdi: 1.12 |
| Clearinger pr. 90 | 1.24 | Bedste registrerede værdi: 1.87 |
| Bolderobringer pr. 90 | 2.73 | Bedste registrerede værdi: 4.58 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | 0.25 | Ikke tilgængelig |
| Dueller pr. 90 | 7.69 | Bedste registrerede værdi: 8.50 |
| Vundne dueller | 51.6% | Bedste registrerede værdi: 54.9% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 26.0 | Bedste registrerede værdi: 26.9 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 50.0 | 42.6 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 55.0 | 38.6 |
| Score for defensiv aktivitet | 11.5 | Bedste registrerede værdi: 27.8 |
| Score for defensiv pålidelighed | 83.3 | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | Bedste registrerede værdi: 42.3 | 16.7 |
| Score for offensiv trussel | For få data | 44.1 |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | Ingen tydelig spillestil |
99 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)