Angriber
Impact Score
67.1/ 100
- Kampe
- 13
- Minutter
- 858
- Stærkeste kategori
- Score for offensiv trussel 96.9
- Spillestil
- Målfokuseret angriber
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Angriber
Impact Score
67.1/ 100
Superliga · 2026/2027
Angriber
Impact Score
54.4/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2025/2026
| Statistik | 01Friday Etim | 02Michael Gregoritsch |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 67.1 | 54.4 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 13 | 11 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 9 | 4 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 858 | 370 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 6 | 2 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 3 | 1 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 7.23 | 6.75 |
| Gule kort | Bedste registrerede værdi: 1 | 2 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.63 | 0.49 |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 3.15 | 2.92 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.68 | 0.97 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.47 | 0.24 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 53.3% | 33.3% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 53.8% | 25.0% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 87.1 | 61.8 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 79.0 | 14.8 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.31 | 0.24 |
| Afleveringer pr. 90 | 16.78 | Bedste registrerede værdi: 18.73 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 9.76 | Bedste registrerede værdi: 12.89 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.62 | 1.46 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 1.15 | Bedste registrerede værdi: 1.46 |
| Skabte chancer pr. 90 | 1.15 | Bedste registrerede værdi: 1.46 |
| Afleveringspræcision | 58.1% | Bedste registrerede værdi: 68.8% |
| Præcision i lange afleveringer | 42.9% | Bedste registrerede værdi: 50.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 36.5 | 35.3 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 64.4 | Bedste registrerede værdi: 80.0 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 42.17 | 36.00 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 17.52 | Bedste registrerede værdi: 10.95 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 32.7 | Bedste registrerede værdi: 46.1 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.47 | 0.97 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.42 | Bedste registrerede værdi: 0.73 |
| Clearinger pr. 90 | 1.36 | Bedste registrerede værdi: 2.43 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 3.78 | 2.92 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | 0.10 | Ikke tilgængelig |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 17.10 | 11.92 |
| Andel succesfulde tacklinger | 76.9% | Ikke tilgængelig |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 49.1% | 42.9% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 74.7 | 74.6 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 59.6 | 47.7 |
Luftdueller | ||
| Andel vundne luftdueller | 57.5% | Ikke tilgængelig |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | 90.6 | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | 55.3 | Bedste registrerede værdi: 80.3 |
| Score for defensiv aktivitet | 86.5 | Bedste registrerede værdi: 96.1 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | 3.6 | Ikke offentliggjort |
| Score for offensiv trussel | 96.9 | For få data |
| Spillestil | Målfokuseret angriber | Ingen tydelig spillestil |
53 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)