Kant
Impact Score
49.7/ 100
- Kampe
- 13
- Minutter
- 1,131
- Stærkeste kategori
- Score for kreativ indflydelse 63.5
- Spillestil
- Kreativ kant
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Kant
Impact Score
49.7/ 100
Superliga · 2026/2027
Kant
Impact Score
56.1/ 100
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Gustav Fraulo | 02Mike Themsen |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 49.7 | Bedste registrerede værdi: 56.1 |
| Kampe | 13 | 13 |
| Kampe fra start | 13 | 13 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 1,131 | 1,069 |
| Mål | 3 | Bedste registrerede værdi: 4 |
| Assists | 0 | Bedste registrerede værdi: 1 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 6.82 | Bedste registrerede værdi: 7.30 |
| Gule kort | Bedste registrerede værdi: 3 | 4 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.24 | Bedste registrerede værdi: 0.34 |
| Afslutninger pr. 90 | 2.23 | Bedste registrerede værdi: 2.36 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.88 | Bedste registrerede værdi: 1.09 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 1.03 | Bedste registrerede værdi: 1.26 |
| Andel afslutninger på mål | 39.3% | Bedste registrerede værdi: 46.4% |
| Andel succesfulde driblinger | 41.9% | Bedste registrerede værdi: 44.1% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 57.2 | Bedste registrerede værdi: 78.5 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 31.7 | Bedste registrerede værdi: 39.3 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Ikke tilgængelig | 0.08 |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 36.29 | 32.83 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 27.14 | 24.84 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 4.77 | 4.71 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 1.59 | Bedste registrerede værdi: 1.94 |
| Skabte chancer pr. 90 | 1.59 | Bedste registrerede værdi: 1.94 |
| Afleveringspræcision | 74.8% | Bedste registrerede værdi: 75.6% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 48.6% | 44.4% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 68.2 | 68.2 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 58.1 | 47.2 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 54.75 | Bedste registrerede værdi: 58.43 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 16.15 | 18.02 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 48.4 | Bedste registrerede værdi: 51.6 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 1.35 | Bedste registrerede værdi: 2.36 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.40 | Bedste registrerede værdi: 1.18 |
| Clearinger pr. 90 | 0.95 | Bedste registrerede værdi: 1.18 |
| Bolderobringer pr. 90 | 3.66 | Bedste registrerede værdi: 4.21 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | Ikke tilgængelig | 0.17 |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 10.34 | 10.19 |
| Andel succesfulde tacklinger | Ikke tilgængelig | 81.5% |
| Vundne dueller | 34.6% | Bedste registrerede værdi: 48.8% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 45.3 | Bedste registrerede værdi: 72.0 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 23.4 | Bedste registrerede værdi: 53.7 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | 59.1 | Bedste registrerede værdi: 68.2 |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 63.5 | 59.6 |
| Score for defensiv aktivitet | 30.7 | Bedste registrerede værdi: 95.2 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | 64.3 |
| Score for boldsikkerhed | 48.1 | Bedste registrerede værdi: 59.6 |
| Score for offensiv trussel | 50.0 | Bedste registrerede værdi: 84.8 |
| Spillestil | Kreativ kant | Kreativ kant |
94 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)