Kant
Impact Score
34.8/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 13
- Minutter
- 525
- Stærkeste kategori
- Score for afslutninger uden straffespark 86.4
- Spillestil
- Indadgående kant
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Kant
Impact Score
34.8/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Offensiv midtbanespiller
Impact Score
40.4/ 100
Superliga · 2025/2026
| Statistik | 01Hjalte Boe Rasmussen | 02Jonatan Lindekilde |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 34.8 | Bedste registrerede værdi: 40.4 |
| Kampe | 13 | Bedste registrerede værdi: 17 |
| Kampe fra start | 4 | Bedste registrerede værdi: 12 |
| Spillede minutter | 525 | Bedste registrerede værdi: 985 |
| Mål | 3 | Bedste registrerede værdi: 5 |
| Assists | 2 | 2 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 6.64 | Bedste registrerede værdi: 6.87 |
| Gule kort | 0 | 0 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.51 | 0.46 |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 3.09 | 2.92 |
| Skud på mål pr. 90 | 1.03 | Bedste registrerede værdi: 1.37 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.51 | Bedste registrerede værdi: 1.10 |
| Andel afslutninger på mål | 33.3% | Bedste registrerede værdi: 46.9% |
| Andel succesfulde driblinger | 20.0% | Bedste registrerede værdi: 40.0% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 72.4 | Bedste registrerede værdi: 80.8 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 8.1 | Bedste registrerede værdi: 43.3 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.34 | 0.18 |
| Afleveringer pr. 90 | 19.03 | Bedste registrerede værdi: 26.13 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 13.89 | Bedste registrerede værdi: 20.38 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 2.57 | Bedste registrerede værdi: 2.83 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.20 | 0.73 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.20 | 0.46 |
| Afleveringspræcision | 73.0% | Bedste registrerede værdi: 78.0% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 85.7% | 50.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 28.7 | 25.6 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 38.8 | 34.2 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 34.11 | Bedste registrerede værdi: 44.04 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 11.83 | 12.88 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 38.0 | 34.4 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.86 | 0.46 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Ikke tilgængelig | 0.91 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.51 | 0.37 |
| Bolderobringer pr. 90 | 2.57 | Bedste registrerede værdi: 3.65 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | Ikke tilgængelig | 0.18 |
| Dueller pr. 90 | 8.91 | Bedste registrerede værdi: 9.23 |
| Vundne dueller | 26.9% | Bedste registrerede værdi: 42.6% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 13.8 | Bedste registrerede værdi: 30.0 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 9.4 | Bedste registrerede værdi: 30.0 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | 86.4 | 86.4 |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 32.7 | 19.2 |
| Score for defensiv aktivitet | 4.8 | Bedste registrerede værdi: 16.7 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | 50.0 |
| Score for boldsikkerhed | 13.5 | Bedste registrerede værdi: 32.1 |
| Score for offensiv trussel | 41.3 | Bedste registrerede værdi: 50.0 |
| Spillestil | Indadgående kant | Målfokuseret kantspiller |
97 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)