Angriber
Impact Score
47.8/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 9
- Minutter
- 414
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv aktivitet 71.2
- Spillestil
- Målfokuseret angriber
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Angriber
Impact Score
47.8/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Angriber
Impact Score
36.4/ 100
Tidligt sæsonestimat
Premiership · 2026/2027
| Statistik | 01Jacob Brøchner Ambæk | 02Eseosa Sule |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 47.8 | 36.4 |
| Kampe | 9 | Bedste registrerede værdi: 12 |
| Kampe fra start | 4 | Bedste registrerede værdi: 7 |
| Spillede minutter | 414 | Bedste registrerede værdi: 578 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 3 | 2 |
| Assists | 0 | Bedste registrerede værdi: 1 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 6.79 | 6.70 |
| Gule kort | Bedste registrerede værdi: 0 | 2 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.65 | 0.31 |
| Afslutninger pr. 90 | 2.17 | Bedste registrerede værdi: 2.65 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.30 | 1.25 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.65 | 0.31 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 60.0% | 47.1% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 50.0% | 15.4% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 74.8 | 57.3 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 39.1 | 35.3 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Ikke tilgængelig | 0.16 |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 15.22 | 11.99 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 11.74 | 7.01 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 0.43 | Bedste registrerede værdi: 1.25 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 0.43 | Bedste registrerede værdi: 0.78 |
| Skabte chancer pr. 90 | 0.43 | Bedste registrerede værdi: 0.78 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 77.1% | 58.4% |
| Præcision i lange afleveringer | 60.0% | Bedste registrerede værdi: 66.7% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 40.4 | 19.0 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 17.3 | 17.3 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 30.43 | 23.36 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 9.35 | Bedste registrerede værdi: 9.34 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 58.3 | 30.5 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.96 | 0.78 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.65 | 0.16 |
| Bolderobringer pr. 90 | 1.96 | Bedste registrerede værdi: 2.02 |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 10.43 | 7.63 |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 39.6% | 36.7% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 51.9 | 31.2 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 28.9 | Bedste registrerede værdi: 29.3 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | 50.0 |
| Score for kreativ indflydelse | Ikke offentliggjort | 3.3 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 71.2 | 16.1 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | Ikke offentliggjort | Ikke offentliggjort |
| Score for offensiv trussel | For få data | 9.4 |
| Spillestil | Målfokuseret angriber | Direkte angriber |
64 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)