Defensiv midtbanespiller
Impact Score
40.5/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 10
- Minutter
- 453
- Stærkeste kategori
- Score for kreativ indflydelse 93.5
- Spillestil
- Kreativ midtbanespiller
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
40.5/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
39.5/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Jacob Christensen | 02Mathias Olesen |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 40.5 | 39.5 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 10 | 6 |
| Kampe fra start | 4 | Bedste registrerede værdi: 6 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 453 | 388 |
| Mål | 0 | 0 |
| Assists | 2 | Bedste registrerede værdi: 3 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 6.66 | Bedste registrerede værdi: 6.91 |
| Gule kort | 1 | Bedste registrerede værdi: 0 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.99 | 0.93 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.40 | Bedste registrerede værdi: 0.70 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.20 | Bedste registrerede værdi: 0.70 |
| Andel afslutninger på mål | 40.0% | Bedste registrerede værdi: 75.0% |
| Andel succesfulde driblinger | 33.3% | Bedste registrerede værdi: 75.0% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 60.8 | Bedste registrerede værdi: 79.3 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 7.8 | Bedste registrerede værdi: 64.6 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.40 | Bedste registrerede værdi: 0.70 |
| Afleveringer pr. 90 | 41.92 | Bedste registrerede værdi: 46.39 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 35.17 | Bedste registrerede værdi: 39.43 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 5.56 | Bedste registrerede værdi: 7.19 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.58 | 2.09 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.58 | 2.09 |
| Afleveringspræcision | 83.9% | Bedste registrerede værdi: 85.0% |
| Præcision i lange afleveringer | 43.5% | Bedste registrerede værdi: 58.8% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 39.9 | Bedste registrerede værdi: 60.1 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 95.9 | 95.2 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 55.63 | Bedste registrerede værdi: 57.99 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 11.72 | Bedste registrerede værdi: 9.97 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 41.1 | Bedste registrerede værdi: 54.2 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.19 | 0.46 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.19 | 0.23 |
| Clearinger pr. 90 | 0.60 | Bedste registrerede værdi: 1.16 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 4.37 | 2.32 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | 0.20 | Ikke tilgængelig |
| Dueller pr. 90 | 5.96 | Bedste registrerede værdi: 7.65 |
| Andel succesfulde tacklinger | 80.0% | Ikke tilgængelig |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 36.7% | 36.4% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 28.5 | 10.7 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 31.0 | 17.9 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | 93.5 | Bedste registrerede værdi: 97.8 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 8.9 | 1.8 |
| Score for defensiv pålidelighed | 18.4 | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | 42.6 | Bedste registrerede værdi: 75.9 |
| Score for offensiv trussel | For få data | For få data |
| Spillestil | Kreativ midtbanespiller | Kreativ midtbanespiller |
95 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)