Angriber
Impact Score
56.3/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 12
- Minutter
- 516
- Stærkeste kategori
- Score for boldsikkerhed 89.3
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Angriber
Impact Score
56.3/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Angriber
Impact Score
Ikke offentliggjort
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01James Bogere | 02Matthew Hoppe |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 56.3 | Ikke offentliggjort |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 12 | 9 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 6 | 4 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 516 | 321 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 1 | 0 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 1 | 0 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 6.72 | 6.45 |
| Gule kort | Bedste registrerede værdi: 0 | 2 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.17 | Ikke tilgængelig |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.97 | 1.68 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.40 | 0.84 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.05 | 0.56 |
| Andel afslutninger på mål | 47.1% | Bedste registrerede værdi: 50.0% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 66.7% | 33.3% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 59.0 | 44.2 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 54.1 | 23.2 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.17 | Ikke tilgængelig |
| Afleveringer pr. 90 | 17.79 | Bedste registrerede værdi: 18.79 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 14.13 | Bedste registrerede værdi: 14.86 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.57 | 1.40 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.57 | 0.56 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.57 | 0.56 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 79.4% | 79.1% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 100.0% | 85.7% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 73.7 | 71.2 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 62.9 | 25.0 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 31.40 | Bedste registrerede værdi: 33.08 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 8.72 | 10.37 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 73.7 | 63.5 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 1.05 | Ikke tilgængelig |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.17 | Bedste registrerede værdi: 0.28 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.87 | 0.56 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 3.31 | 1.96 |
| Dueller pr. 90 | 9.77 | Bedste registrerede værdi: 10.09 |
| Andel succesfulde tacklinger | 83.3% | Ikke tilgængelig |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 35.7% | 27.8% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 51.9 | 29.8 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 19.5 | 11.5 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | 9.4 | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | 50.0 | For få data |
| Score for defensiv aktivitet | 51.9 | For få data |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | 89.3 | Ikke offentliggjort |
| Score for offensiv trussel | 59.4 | For få data |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | For få data |
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)