Angriber
Impact Score
56.3/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 12
- Minutter
- 516
- Stærkeste kategori
- Score for boldsikkerhed 89.3
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Angriber
Impact Score
56.3/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Angriber
Impact Score
40.8/ 100
Premiership · 2025/2026
| Statistik | 01James Bogere | 02Max Watters |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 56.3 | 40.8 |
| Kampe | 12 | Bedste registrerede værdi: 24 |
| Kampe fra start | 6 | Bedste registrerede værdi: 17 |
| Spillede minutter | 516 | Bedste registrerede værdi: 1,345 |
| Mål | 1 | Bedste registrerede værdi: 2 |
| Assists | 1 | Bedste registrerede værdi: 3 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 6.72 | 6.68 |
| Gule kort | Bedste registrerede værdi: 0 | 1 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.17 | 0.13 |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.97 | 2.41 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.40 | 0.87 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.05 | 0.54 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 47.1% | 36.1% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 66.7% | 47.1% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 59.0 | 31.8 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 54.1 | 29.7 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.17 | Bedste registrerede værdi: 0.20 |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 17.79 | 16.53 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 14.13 | 11.17 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 1.57 | Bedste registrerede værdi: 1.81 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.57 | 1.27 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.57 | 1.00 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 79.4% | 67.6% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 100.0% | 27.3% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 73.7 | 48.4 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 62.9 | Bedste registrerede værdi: 76.4 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 31.40 | 30.25 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 8.72 | 10.77 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 73.7 | 48.4 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.05 | 0.47 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.17 | Bedste registrerede værdi: 0.20 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.87 | 0.54 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 3.31 | 2.61 |
| Dueller pr. 90 | 9.77 | Bedste registrerede værdi: 10.24 |
| Andel succesfulde tacklinger | 83.3% | Ikke tilgængelig |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 35.7% | 26.8% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 51.9 | 30.9 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 19.5 | 11.5 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | 9.4 | Bedste registrerede værdi: 9.5 |
| Score for kreativ indflydelse | 50.0 | Bedste registrerede værdi: 68.0 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 51.9 | 13.3 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | Bedste registrerede værdi: 89.3 | 53.6 |
| Score for offensiv trussel | Bedste registrerede værdi: 59.4 | 33.0 |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | Kreativ angriber |
100 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)