Angriber
Impact Score
56.3/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 12
- Minutter
- 516
- Stærkeste kategori
- Score for boldsikkerhed 89.3
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Angriber
Impact Score
56.3/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Angriber
Impact Score
61.7/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01James Bogere | 02Viktor Dadason |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 56.3 | Bedste registrerede værdi: 61.7 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 12 | 10 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 6 | 4 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 516 | 460 |
| Mål | 1 | 1 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 1 | 0 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 6.72 | 6.65 |
| Gule kort | 0 | 0 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.17 | Bedste registrerede værdi: 0.20 |
| Afslutninger pr. 90 | 2.97 | Bedste registrerede værdi: 3.72 |
| Skud på mål pr. 90 | 1.40 | Bedste registrerede værdi: 1.96 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 1.05 | Bedste registrerede værdi: 1.17 |
| Andel afslutninger på mål | 47.1% | Bedste registrerede værdi: 52.6% |
| Andel succesfulde driblinger | 66.7% | 66.7% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 59.0 | Bedste registrerede værdi: 74.5 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 54.1 | Bedste registrerede værdi: 64.5 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.17 | Ikke tilgængelig |
| Afleveringer pr. 90 | 17.79 | Bedste registrerede værdi: 18.59 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 14.13 | 12.91 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.57 | 1.37 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.57 | 1.17 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.57 | 1.17 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 79.4% | 69.5% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 100.0% | 66.7% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 73.7 | 46.8 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 62.9 | 55.8 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 31.40 | Bedste registrerede værdi: 35.61 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 8.72 | 12.52 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 73.7 | 46.8 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.05 | 0.59 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.17 | Ikke tilgængelig |
| Clearinger pr. 90 | 0.87 | Bedste registrerede værdi: 1.17 |
| Bolderobringer pr. 90 | 3.31 | Bedste registrerede værdi: 3.33 |
| Dueller pr. 90 | 9.77 | Bedste registrerede værdi: 12.13 |
| Andel succesfulde tacklinger | 83.3% | Ikke tilgængelig |
| Vundne dueller | 35.7% | Bedste registrerede værdi: 46.8% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 51.9 | Bedste registrerede værdi: 59.1 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 19.5 | Bedste registrerede værdi: 57.7 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | Bedste registrerede værdi: 9.4 | 3.1 |
| Score for kreativ indflydelse | 50.0 | Ikke offentliggjort |
| Score for defensiv aktivitet | 51.9 | Bedste registrerede værdi: 82.7 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | 89.3 | Ikke offentliggjort |
| Score for offensiv trussel | 59.4 | Bedste registrerede værdi: 65.6 |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | Ingen tydelig spillestil |
96 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)