Midterforsvarer
Impact Score
61.8/ 100
- Kampe
- 10
- Minutter
- 798
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv aktivitet 79.0
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Midterforsvarer
Impact Score
61.8/ 100
Superliga · 2026/2027
Midterforsvarer
Impact Score
48.5/ 100
Tidligt sæsonestimat
Premiership · 2026/2027
| Statistik | 01James Gomez | 02Mats Knoester |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 61.8 | 48.5 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 10 | 6 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 9 | 5 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 798 | 482 |
| Mål | 0 | 0 |
| Assists | 0 | 0 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 6.75 | Bedste registrerede værdi: 6.81 |
| Gule kort | 3 | Bedste registrerede værdi: 1 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Afslutninger pr. 90 | 0.23 | Ikke tilgængelig |
| Skud på mål pr. 90 | 0.11 | Ikke tilgængelig |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.45 | 0.19 |
| Andel afslutninger på mål | 50.0% | Ikke tilgængelig |
| Andel succesfulde driblinger | 57.1% | Bedste registrerede værdi: 100.0% |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 67.78 | 49.85 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 60.68 | 43.51 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 9.25 | 5.04 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.34 | 0.19 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.34 | 0.19 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 89.5% | 87.3% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 53.0% | 50.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 67.0 | 42.8 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 47.7 | 22.7 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 84.70 | 61.81 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 9.25 | Bedste registrerede værdi: 6.91 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 59.0 | 54.5 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.92 | 1.49 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 1.47 | Bedste registrerede værdi: 1.49 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 5.75 | 5.04 |
| Bolderobringer pr. 90 | 4.51 | Bedste registrerede værdi: 5.79 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | 0.11 | Ikke tilgængelig |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 10.04 | 5.79 |
| Andel succesfulde tacklinger | Ikke tilgængelig | 85.7% |
| Vundne dueller | 44.9% | Bedste registrerede værdi: 58.1% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 70.6 | 64.0 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 46.0 | 28.7 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | Ikke offentliggjort | Ikke offentliggjort |
| Score for defensiv aktivitet | 79.0 | Bedste registrerede værdi: 90.5 |
| Score for defensiv pålidelighed | 13.5 | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | 23.3 | Bedste registrerede værdi: 70.7 |
| Score for offensiv trussel | For få data | For få data |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | Ingen tydelig spillestil |
70 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)