Midterforsvarer
Impact Score
61.8/ 100
- Kampe
- 10
- Minutter
- 798
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv aktivitet 79.0
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Midterforsvarer
Impact Score
61.8/ 100
Superliga · 2026/2027
Midterforsvarer
Impact Score
46.9/ 100
Superliga · 2025/2026
| Statistik | 01James Gomez | 02Nicolas Bürgy |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 61.8 | 46.9 |
| Kampe | 10 | Bedste registrerede værdi: 28 |
| Kampe fra start | 9 | Bedste registrerede værdi: 28 |
| Spillede minutter | 798 | Bedste registrerede værdi: 2,423 |
| Mål | 0 | Bedste registrerede værdi: 2 |
| Assists | 0 | Bedste registrerede værdi: 1 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 6.75 | 6.74 |
| Gule kort | 3 | Bedste registrerede værdi: 2 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | 1 |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Ikke tilgængelig | 0.07 |
| Afslutninger pr. 90 | 0.23 | Bedste registrerede værdi: 0.63 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.11 | Bedste registrerede værdi: 0.22 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.45 | Ikke tilgængelig |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 50.0% | 35.3% |
| Andel succesfulde driblinger | 57.1% | Ikke tilgængelig |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Ikke tilgængelig | 0.04 |
| Afleveringer pr. 90 | 67.78 | Bedste registrerede værdi: 71.99 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 60.68 | Bedste registrerede værdi: 64.18 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 9.25 | 9.06 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.34 | 0.22 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.34 | 0.19 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 89.5% | 89.2% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 53.0% | 50.5% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 67.0 | Bedste registrerede værdi: 70.9 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 47.7 | 26.1 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 84.70 | 83.76 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 9.25 | Bedste registrerede værdi: 8.91 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 59.0 | Bedste registrerede værdi: 60.5 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.92 | 1.23 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.47 | 1.11 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 5.75 | 3.68 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 4.51 | 3.83 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | 0.11 | Bedste registrerede værdi: 0.04 |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 10.04 | 6.09 |
| Vundne dueller | 44.9% | Bedste registrerede værdi: 46.9% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 70.6 | 47.0 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 46.0 | 14.7 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | 50.0 |
| Score for kreativ indflydelse | Ikke offentliggjort | 20.4 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 79.0 | 20.6 |
| Score for defensiv pålidelighed | 13.5 | Bedste registrerede værdi: 28.3 |
| Score for boldsikkerhed | 23.3 | Bedste registrerede værdi: 59.3 |
| Score for offensiv trussel | For få data | For få data |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | Spilstærk forsvarer |
97 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)