Central midtbanespiller
Impact Score
47.1/ 100
- Kampe
- 13
- Minutter
- 1,158
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv aktivitet 96.2
- Spillestil
- Boldvindende midtbanespiller
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Central midtbanespiller
Impact Score
47.1/ 100
Superliga · 2026/2027
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
52.7/ 100
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Jeppe Grønning | 02Laurits Pedersen |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 47.1 | Bedste registrerede værdi: 52.7 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 13 | 11 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 13 | 11 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 1,158 | 849 |
| Mål | 0 | Bedste registrerede værdi: 1 |
| Assists | 0 | Bedste registrerede værdi: 2 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 6.94 | 6.83 |
| Gule kort | Bedste registrerede værdi: 3 | 4 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | 1 |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Ikke tilgængelig | 0.11 |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.31 | 0.21 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.08 | Bedste registrerede værdi: 0.11 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Ikke tilgængelig | 0.11 |
| Andel afslutninger på mål | 25.0% | Bedste registrerede værdi: 50.0% |
| Andel succesfulde driblinger | Ikke tilgængelig | 100.0% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 9.6 | Bedste registrerede værdi: 31.4 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 87.5 | 36.2 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Ikke tilgængelig | 0.21 |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 49.04 | 42.83 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 42.51 | 34.45 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 7.85 | 6.15 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 0.39 | Bedste registrerede værdi: 1.27 |
| Skabte chancer pr. 90 | 0.39 | Bedste registrerede værdi: 1.27 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 86.7% | 80.5% |
| Præcision i lange afleveringer | 47.6% | Bedste registrerede værdi: 50.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 50.0 | 36.3 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 3.9 | Bedste registrerede værdi: 57.3 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 65.13 | 57.77 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 8.63 | 9.54 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 60.3 | 44.6 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 2.49 | Bedste registrerede værdi: 3.29 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.88 | 1.91 |
| Clearinger pr. 90 | 2.41 | Bedste registrerede værdi: 3.82 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 3.89 | 3.29 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | 0.16 | Ikke tilgængelig |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 9.79 | 9.33 |
| Andel succesfulde tacklinger | Bedste registrerede værdi: 63.0% | 51.7% |
| Vundne dueller | 50.0% | Bedste registrerede værdi: 56.8% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 72.5 | 71.4 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 52.0 | 48.6 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | Ikke offentliggjort | 54.4 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 96.2 | 87.5 |
| Score for defensiv pålidelighed | 5.6 | Bedste registrerede værdi: 13.2 |
| Score for boldsikkerhed | Bedste registrerede værdi: 73.1 | 57.4 |
| Score for offensiv trussel | For få data | For få data |
| Spillestil | Boldvindende midtbanespiller | Boldvindende midtbanespiller |
92 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)